PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776171}

Sicario 2: Soldado

Sicario: Day of the Soldado
6,9 38 066
ocen
6,9 10 1 38066
6,2 13
ocen krytyków
Sicario 2: Soldado
powrót do forum filmu Sicario 2: Soldado

Jako psychofanka pierwszej części drżałam z myślą o kontynuacji, ale byłam też jej ogromnie ciekawa. Brak Emily Blunt, muzyki Johanssona, reżyser... było wiele znaków zapytania. Co otrzymaliśmy? Myślę, że godną kontynuację. Jedynka była wybitna, dwójka jest bardzo dobra. Podoba mi się zachowanie ciągłości stylistycznej, muzycznej, świetnych, długich kadrów. Odnalazłam w tym filmie wiele scen, które chcę zobaczyć ponownie. To kino akcji, które ma sens, które nie jest "głupią" strzelanką, ale podparte jest historią i znakomitym aktorstwem. Zarówno role drugoplanowe, jak i cudowny duet del Toro i Brolin - dają radę! Na pewno obejrzę film ponownie:)

ocenił(a) film na 6
justine_molko

A jak oceniasz motyw z ratowaniem dziewczyny przez Alejandro? W 1 części nawet nie mrugnal okiem mordując synów mafiosa a tutaj ponoć budzi się w nim sumienie. Czy ta metamorfoza jest wiarygodna ?

ocenił(a) film na 8
kelas_aina

W pierwszej części chciał żeby przeciwnik doznał bólu jak on sam to byl jego bezpośredni wróg chciał zobaczyć twarz kogoś kto cierpi i żeby zapamiętał kto to zrobił tutaj chodziło o coś innego on się z nią w jakiś sposób związał

ocenił(a) film na 7
piotrsikorski

Serio? Wydarzenia przytoczone w części pierwszej zważywszy na znieczulicę jaką odczyniał del Toro wskazywać musiały na to, że nie pierwszy raz pozbywał się nieletnich w imię szeroko pojętej "misji". Muszę przyznać, że moim przeświadczeniem było, iż to co zrobił na koniec jedynki, zrobił, bo miał przed sobą mordercę swoich najbliższych... a tu fabularny psikus - dopiero dwójeczka daje mu do rąk okazję do prawdziwej zemsty na rodzinie faktycznie odpowiedzialnego, on nieboże "nawiązuje więź"? Po tym jak 3 razy dziewczynę widział? Największy mój zawód tego filmu. Jedynka pokazywała moralnie niejednoznaczne dążenie do dochodzenia "sprawiedliwości", niemożliwej do osiągnięcia arsenałem legalnych środków; z dwójki zrobili ckliwą elegię z ratowaniem księżniczki wyrytym na jednym z głównych planów.

ocenił(a) film na 8
kelas_aina

Właśnie wróciłam z drugiego seansu, na który zabrałam rodziców (podobało im się;). Dobrze jest obejrzeć takie filmy kilka razy...wychwytuje się niuanse... W moim odczuciu w pierwszej części tę ludzką, pełną wątpliwości twarz miała Emily Blunt. Tutaj totalną bezwględność przejęli zwierzchnicy (np. Pani Słoneczko;), a gdzieś tam dodano uczłowieczony element zarówno Brolinowi, jak i del Toro. Co do dziewczyny, uważam, że reżyser chciał, by widzowie dostrzegli w zachowaniu del Toro przypomnienie sobie o córce. To być może było dla niego zbyt silne nawiązanie, by mógł ją zabić. Tak ja to odebrałam...

ocenił(a) film na 6
justine_molko

Ja na maratonie byłam z matką, która jest zachwycona. Moim zdaniem Alejandro zachował ludzkie uczucia (mimo dokonywanych zabójstw). Emocje ciężko kontrolować, nikt nie jest maszyną, no i jemu co jakiś czas się uruchamiały, mniej lub bardziej :)

justine_molko

>godna kontynuacja
no tego to jeszcze nie wiemy xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones