PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9509}

Shrek

7,8 834 031
ocen
7,8 10 1 834031
7,6 43
oceny krytyków
Shrek
powrót do forum filmu Shrek

W tej baśnie znakomita jest piosena Rufusa Wainwright'a - Hallelujah :)

http://www.youtube.com/watch?v=6ayxbAstsTI

Ale ogólnie jako film dla całej rodziny to jest arcydzieło baśni :)
10/10.

użytkownik usunięty
przyklad12

Mówiąc szczerze można by znalezć pare świetnych piosenek ze " Shreka " , a " Hallelujah " na pewno się do nich zalicza. Jest prześliczna..

ocenił(a) film na 9
przyklad12

Właściwie to piosenka Leonarda Cohena, wersja Rufusa jest niczego sobie ale według mnie Jeff Buckley zaśpiewał ją o wiele lepiej:)

ocenił(a) film na 9
Lisa_S

Ja uwielbiam ,, I'm beliver '' Samsh Mouth -jest na początku i na końcu filmu, tyle że pod koniec możemy usłyszeć również głos wspaniałego Eddiego Murphy'ego.

ocenił(a) film na 8
Lisa_S

Dokładnie, już się bałam że wszyscy zapomnieli czyja tak na prawdę jest ta piękna piosenka!!!

ocenił(a) film na 8
Lisa_S

Ja jestem zdecydowanie za wersją Cohena. Być może (przez film) wykonanie Wainwrighta jest obecnie szerzej znane, ale jeśli chodzi o interpretację tekstu (a jest on całkiem poważny), to niewielu dorówna Cohenowi.

TangoAndWaltz

Podczepię się trochę pod temat. Na niektórych stronach jest informacja, że Beata Wyrąbkiewicz śpiewa piosenki w tym filmie. Ale przecież tu nie ma ani jednej piosenki zaśpiewanej po polsku, więc co ona mogła śpiewać? Chyba, że może tą piosenkę w Duloc, kiedy te kukiełki śpiewają chórem.

ocenił(a) film na 10
przyklad12

Wainwright śpiewał tylko wersję z soundtracku, w filmie śpiewa John Cale

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones