PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847079}
6,3 1 758
ocen
6,3 10 1 1758
Shorta
powrót do forum filmu Shorta

Dobry!

ocenił(a) film na 7

Mocne, bezkompromisowe i bardzo mroczne duńskie kino. Momentami skręca w stronę taniej sensacji z superbohaterem, który przetrwa wszystko, ale tak naprawdę niesie w sobie duży i niejednoznaczny ładunek emocjonalny. W walce o przetrwanie wygra się tylko wtedy, kiedy jest się wiernym zasadom. Jakkolwiek dalekie od moralności by były. Zmienne sojusze, ciekawy kontrapunkt do policjantów w matni w postaci zatrzymanego. A wszystko w świecie, który główny bohater określa wyraźnie: to nie jest Dania. Gorzka opowieść o nienawiści, uprzedzeniach i gniewie. Klaustrofobiczny klimat i świetne zdjęcia. Zapada w pamięć.

ocenił(a) film na 5
JaCze

Ja się nie zgodzę, że to dobry film. Zgodzę się, że jest bardzo dobrze nakręcony i zagrany, Ale moim zdaniem scenariusz był słabiutki.

Na mój nos poszli bardzo na skróty: na początku było w scenariuszu materiału na cały serial ale cięli go dotąd aż im się zmieścił w budżecie (pieniędzy i czasu). Przez to postaci są niespójne psychologicznie (prawie jak z wielokrotną osobowością) i zbiegi okoliczności przekraczają granice niewiary.

Dość fajnie ogląda się go jako film akcji, ale mnie nie przekonuje ani jako kino psychologiczne ani jako kino społeczne.

ocenił(a) film na 7
Wujek_Sylwek

Masz rację, za dużo dziwnych, trochę dydaktycznych zbiegów okoliczności - na przykład trafienie rannego policjanta akurat pod opiekę matki zatrzymanego. Ale to i tak dobry scenariusz jak na 2h i tyle zaplanowanych do pokazania spraw. :)

ocenił(a) film na 5
JaCze

Mnie w tej sytuacji bardziej zdziwiło to, że miała w domu cały zestaw do robienia kroplówek niż to, że jest spokrewniona z inną postacią filmu.

Realizatorzy tego filmu byli w dość rzadkiej sytuacji, że scenariusz obfitował w ciekawe zdarzenia i nie musieli wypełniać filmu dłużyznami.

Ja się w zasadzie zgadzam z Twoimi uwagami w 100% z wyjątkiem nazywania scenariusza "dobrym". Ja bym go nazwał "słaby ale bardzo treściwy". Właśnie przez ten scenariusz wyszło im coś na kształt jedno-odcinkowej telenoweli.

ocenił(a) film na 7
Wujek_Sylwek

To akurat mnie wcale nie dziwi. :) Jak mieszkasz w dzielni, w której na każdym kroku można złapać kosę albo wpaść w tarapaty, to domowy zestaw ratujący życie masz w domu jak inni paracetamol w apteczce.

JaCze

gdzie takie dzielnie?

ocenił(a) film na 5
Bzium_3

W Lodzi i Slupsku

karola1608

i tylko tam?

Wujek_Sylwek

Przecież matka tego chłopaka powiedziała, że jest sanitariuszką, więc co w tym dziwnego że ma podręczny sprzęt medyczny w domu. Zwłaszcza w takich okolicznościach w jakich znajdują się mieszkańcy i bohaterowie w tym filmie. Co innego, że akurat jego matka znalazła rannego policjanta spośród tyłu ludzi, to było akurat naciągane.

ocenił(a) film na 7
Taio

Ona była nawet pielęgniarką, a to, że się nim zaopiekowala, to właśnie z racji zawodu. On przecież siedział półprzytomny gdzieś pod blokiem i nie pukal specjalnie do jej drzwi, można przypuszczać, że go zabrala widząc, że potrzebuje pomocy. A to, że właśnie to byla matka Amosa, no to tak chcieli twórcy:-)

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

Wydaje mi się tez ze oni do tego bloku zmierzali ukryć się u. niego wiec to prawdopodobne ze akurat do niej trafił

ocenił(a) film na 6
Monika_Macura

Oczywiście. Ponadto często w życiu zdarza się tak, że trafiamy na znajomych znajomych. Poruszamy się jakby w skończonych kręgach ludzkich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones