PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733678}

Godzilla Resurgence

Shin Gojira
6,2 3 108
ocen
6,2 10 1 3108
Shin Gojira
powrót do forum filmu Shin Gojira

a u nas nie będzie go w kinach. Co za s***syństwo! http://www.scified.com/news/shin-godzilla-becomes-japans-most-attended-godzilla- film-in-50-years

ocenił(a) film na 7
Polgard

A DVD planują? Jako fan Godzilli posiadający wszystkie filmy z jej udziałem czekam aż obejrzę sobie Shin Godzilla po polsku. Pytanie, czy i kiedy to się stanie.

ocenił(a) film na 8
RobertZabinski

Niestety dotychczas nigdzie nie widziałem informacji o planach wydania DVD w Polsce, więc tu też może być kiszka.

ocenił(a) film na 10
Polgard

Pomóżcie , gdzie mogę to obczaić pomocy !!!!

ocenił(a) film na 8
Umbrella_OC

Też nie mogę znaleźć, a chcę jak cholera! K**rcze!

ocenił(a) film na 4
Polgard

Jak gdzieś znajdziesz to napisz tutaj od razu!

użytkownik usunięty
Polgard

Na cda dzisiaj wstawiłem. Film ma wgrane angielskie napisy.

a jest to pełna wersja 2h ?

użytkownik usunięty
kolo_103

Moim zdaniem film jest cały, trwa 1h40min. Bez obaw możesz oglądać.

ocenił(a) film na 8

Dzięęęki!!! Obejrzałem. Jest moc!

Polgard

Uwaga Spoiler !!!



W ostatniej scenie na ogonie godzillli to były małe godzille czy co?

ocenił(a) film na 8
kolo_103

Faktycznie tak może się skojarzyć, ale nie wiem, co to naprawdę było. Chyba zostawiono to do indywidualnej interpretacji.

Polgard

Mi to wyglądało na zmutowane radioaktywnie ludzkie ciała, ale nie jestem pewien. Może to był taki symbol ofiar, jako że Godzilla jest alegorią bomby atomowej. Ja to tak odebrałem.

ocenił(a) film na 8
kolo_103

Spoilers: Ta Godzilla bardzo miło nawiązuje do oryginału z 54. ale Anno dodał swojego małego "twista". Jeżeli siedziałeś w Ewangelionie, to taka końcówka gdzie nie do końca wiadomo o co chodzi to... to dosyć typowe zagranie gościa (nawet niektóre sceny i tematy muzyczne przypominają Ewangeliona).
Masz tutaj jedną z popularniejszych interpretacji: Bóg (Godzilla), który powinien być istotą perfekcyjną, napotkał coś co się okazało silniejsze od niego. Tj. ludzkie społeczeństwo i wspólne dążenie do osiągnięcia celu. I aby przeżyć, musi się przystosować. Te małe ludzkie kształty można uznać za dalszy etap ewolucji Godzilli: małe Godzille. Kaiju ewoluuje w znacznie potężniejszy byt, równy z tym który jest ją w stanie zabić. Ewoluuje w człowieka. Jednocześnie, końcówka filmu akcentuje jak ważna jest wspólna praca, że razem można osiągnąć wiele. Nawet pokonać boga.
Druga mniej popularna interpretacja twierdzi, że Godzilla to naukowiec, którego szukali na łódce. Człowiek ten zniknął, ale wkrótce potem pojawił się potwór (który jeszcze nie ukształtował się do końca). Wyjaśniało by to też dlaczego atakuje tylko Japonię. Istoty ludzkie na ogonie miałyby być wtedy ekspresją ludzkiego DNA naukowca.

ocenił(a) film na 7
Twarda

Bardzo ciekawe spostrzeżenia co do zakończenia. To pierwsze mi się podoba. Co do oceny na filmwebie, to tylko kolejny dowód by się nie sugerować nią. Film nie ma super hiper efektów ale sentyment plus odpowiednie dawkowanie akcji gra tu jedne z pierwszych skrzypiec. Oglądało mi się całkiem przyjemnie mimo, że wcale jakimś tam fanem Godzilli nie jestem.

Sharimsejn

Taka jest właśnie prawidłowa interpretacja końcówki. W Shin Godzilla Godzilla to polip, który na bieżąco ewoluuje do najbardziej wydajnych, spotykanych po drodze form życia.

ocenił(a) film na 7
Twarda

Oglądając ten film to nie dość, że miałem wrażenie oglądać Evangeliona (motyw muzyczny mega!) to po prostu anime, nie live action na podstawie anime, a czyste anime. Mi tam film się bardzo podobał, choć fabuła była prosta na maksa :)

ocenił(a) film na 8

ar23s
Pod recenzją na FW ktoś napisał, że podobno oryginalny film trwa 118 min. i ten na cda ma wycięte sceny. Rozumiem, że to jest jedyna wersja, do jakiej masz dostęp i nie ma widoków na ew. dłuższą?

użytkownik usunięty
Polgard

Jak na razie jest to jedyna dostępna wersja w internecie.

ocenił(a) film na 8

OK, dzięki.

ocenił(a) film na 9
Polgard

To jest amerykańska edycja, która ma wycięte około 15 minut z politycznej gadki z początku filmu.

ocenił(a) film na 8
Fiflaq

I tylko to? Z dalszej części nic nie jest wycięte, szczególnie żadne sceny z Godzi? Czyli niewielka strata?

ocenił(a) film na 9
Polgard

Wszystkie sceny godzilli z tego co wiem zostały zachowane.

ocenił(a) film na 8
Fiflaq

:)

Fiflaq

cześć mam pytanie o to czy mozna na dzen dzisejszy obejżec te 15 min o których pisałeś

ocenił(a) film na 9
michu19

Tak, wersja japońska trwa 1 godzinę i 59 minut, więc jak będziesz oglądać to sprawdź czas trwania.

Polgard

Jeszcze wybrzydzasz? Kup bilet do Tokio jak nie pasi -_-

Polgard

No i? Jest to na tyle egzotyczne kino, że wcale nie musi być tu wyświetlane. Gusta Japończyków bardzo często rozmijają się z tymi Europejczyków czy Amerykanów. Tak samo jak produkcje z Bollywood. Hindusi je kochają, a u nas różnie bywa.

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

Godzilla jest jednak marką globalną, a nie tylko lokalną. Ciekawe, czy gdyby np. kolejnego Batmana nie wyświetlano w Polsce, też podszedłbyś do sprawy z takim spokojem?

Polgard

Nie, wysadziłbym sejm, pałac prezydencki i PKiN.

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

Podoba mi się Twój tok rozumowania :) Że ja na to wcześniej nie wpadłem! :D

Polgard

Następnie nasłałbym godżillę na zgromadzenie kodu i rozdeptał ich jak robactwo. Pasuje?

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

Nie wchodzmy w politykę na tym forum, OK? Rozmawiamy o Godzilli.

Polgard

Kiedy to się ze sobą wiąże.

ocenił(a) film na 8
Polgard

Shin Godzilla zebrał 11 nominacji do japońskich "Oscarów", w tym za najlepszy film.
http://www.scified.com/news/shin-godzilla-nomi nated-11-japanese-academy-awards-incl uding-best-picture

Polgard

To tylko sugeruje, że ich kino reprezentuje podobne dno co w Polsce.

ocenił(a) film na 8
vbazyl

Może obejrzyj ten film zanim zaczniesz głupie teksty wypisywać?

Polgard

Nie komentuję nieobejrzanych filmów.
Może zapytaj zanim zaczniesz głupoty wypisywać co?

ocenił(a) film na 7
vbazyl

Albo to jest po prostu mocno Japoński film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones