PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9448}
7,7 26 173
oceny
7,7 10 1 26173
7,7 24
oceny krytyków
Serpico
powrót do forum filmu Serpico

Po prawie samych pozytywnych opiniach trochę rozczarowałem się seansem Serpico (1973). Na uwagę z pewnością zasługuje świetny Al Pacino oraz sam zarys prawdziwej historii - dramatu uczciwego gliny w zepsutym środowisku.

Natomiast całościowo film jest prosty, jednowątkowy, prowadzony w monotonnym tempie. Pierwsze ok. 30 minut mówi prawie wszystko o tej historii, w dalszej części film powiela wcześniejsze wydarzenia. Nie dowiadujemy się i nie oglądamy nic nowego. Wiem, że zapewne wiele osób zauważa w tym dramat i bezradność głównego bohatera, ja się nie potrafiłem wczuć w tą sytuację. Wszystko było zbyt proste i oczywiste, i tak naprawdę było tylko wyczekiwanie, kiedy stanie się to, co musiało się stać po pierwszych scenach. Nie trzyma to wszystko odpowiedniego napięcia i dramatyzmu. O ile się nie mylę, to chyba w ''Życiu Carlita'' też z Alem Pacino, byłby podobny zabieg w pierwszych scenach, ale mimo to, całość trzymała za gardło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones