PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834315}

Sekretna obsesja

Secret Obsession
4,8 18 121
ocen
4,8 10 1 18121
Sekretna obsesja
powrót do forum filmu Sekretna obsesja

to nie jest dobry film

ocenił(a) film na 5

Już od samego początku widz ma podane wszystkie rozwiązania, tak się nie buduje napięcia. Straszna sztampa.

AeSPe

Dokładnie, zero napięcia. Leciał bo nie chciało mi się szukać innego. Możesz polecić coś w tym klimacie? Tylko żebym się nie bała po nim ;-) bo jestem sama w domu :-))))))

joanna191

"Zanim zasnę" ;)

AeSPe

Niestety pełna zgoda + sporo mało wiarygodnych rozwiązań. Najgorsze chyba, że takie ciacho było obsesyjnie zakochane w takiej przeciętnej buźce ;), unbelievable.

AeSPe

Zastanawiam się, dlaczego nie wnikamy głębiej. Bo właśnie o tym jest film. Obejrzany bez refleksji i zastanowienia budzi w ludziach bezsensowne uczucie utraty czasu. Film, oparty o realny wygląd niewoli społeczeństwa do jakiego zmierzamy. Załóżmy że, postaci to nie ludzie. Załóżmy, że Jennifer reprezentuje społeczeństwo, a Russell system (perfekcyjnie pasuje mi totalitaryzm). Jennifer (społeczeństwo), żyje jak ekshibicjoniści ktoś kto pozornie nie jest nią zainteresowany latami kolekcjonuje o niej informacje. Najdrobniejsze ślady i szczegóły... Początek filmu ukazuje nagłą i gwałtowna która społeczeństwo odrazu zauważa, a system traci kontrolę. Dalej, co jeśli uda się uspać społeczeństwo? Totalitaryzm to system, który stopniowo przejmuje władze, chce kontrolować każdy aspekt zarówno publiczny (i tu symbol szpitala i systemu ścigania). Oraz Prywatny (symbol przejęcia rodziny i domu). System dąży do władzy absolutnie używając wielu narzędzi. Zmiana nie następuje gwałtownie. Dzieje się z dnia na dzień. Z wtorku na środę, miesiącami, miesiącami latami, kilkunastoma. Społeczeństwo nie orientuje się, że jest zniewolone. Jest przekonane, że tak było zawsze. Ze wszystko jest prawidłowo. Społeczeństwo budzi się w niewoli, ale nie będzie o tym wiedziało. Będziemy przekonywani, że dalej jest jak kiedyś. Wkoncu, albo w tym zapadniemy żyjąc zniewoleni, inwigilowani. I najważniejsze, zaprogramowani (fałszywą historia jak Jennifer). Społeczne drony, sterowane przez system. System również, zniszczy nieprogramowanych, świadków prawdziwej historii(symbol świadków irodziny). Jednak, Jennifer symbolicznie naklania do dociekania prawdy, nie godzi się na "wiadomości", monci wodę kijem, drażniąc system. Nie ufa i przestaje pokazywać swoje prawdziwe emocje i myśli. Zaczyna walkę, od ukrycia swoich prawdziwych zamiarów, ukrywa się przed systemem. Nie dostarcza mu informacji. System bez informacji "wariuje" i nie działa prawidłowo, wirus w postaci zbuntowanego, walczącego społeczeństwa pociąga za sobą symbolicznie inne komórki społeczne (detektyw), rozpoczynając wojnę. Ukazane są 2 rozwiązania akcji, usunąć i zapomnieć. Zbudzić się i walczyć. Globalna wioska to przesłanie.

ocenił(a) film na 5
imperatorkuzco

rozkmina na plus, ale co do reszty to proponuje zmniejszyc dawke ;)

imperatorkuzco

z tak przesadną nadinterpretacją to ja się jeszcze nie spotkałem

ocenił(a) film na 3
AeSPe

Kobita ma ukryty talent włamywacza bo ja do tej pory drzwi agrafka nie otworze :)

Film przewidywalny okrutnie masakra

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones