PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=267899}

Sekret księgi z Kells

The Secret of Kells
7,8 13 911
ocen
7,8 10 1 13911
8,4 10
ocen krytyków
Sekret księgi z Kells
powrót do forum filmu Sekret księgi z Kells

Animacja nie taka zła.
Najlepsze w tej bajce to było oczywiście przesłanie.
Ale polska wersja językowa - to porażka, tzn. tłumaczenie itd. było w porządku, lecz jak daje się dubbing, to automatycznie usuwa się oryginalne głosy, a tu angielskie i polskie... mózg sam nie wiedział czego ma słuchać.

ocenił(a) film na 5
Taylor_24

Zgadzam się. Ten dubbing to tragedia istna. To, ze zostawili w tle oryginalną ścieżkę, to błąd absolutny. Ale mnie bardziej irytowały te głosy. Były naprawdę mega irytujące. Przyczyna leży chyba w tym, że nad dubbingiem pracowało max. 3 - 4 aktorów. Jedna z aktorek gra co najmniej trzy postaci i przy tym moduluje głosem, ściska gardło i tworzy prawdziwe głosowe "dziwadła".
Bezsens.

Sony_West

Dokładnie, totalna amatorka. Ściszona oryginalna ścieżka dźwiękowa (nie tylko głosy, ale również efekty dźwiękowe) i nałożony na nią o wiele głośniejszy polski dubbing. Strasznie dziwnie się to ogląda. Do tego irytujące głosy a sam dubbing jest źle zsynchronizowany. Tłumaczenie miejscami wręcz idiotyczne. Przykładowo opat mówi do mnicha "umyj się" a w tłumaczeniu jest "wychłostaj się". Albo w oryginale "muru broni 3 łuczników" a w tłumaczeniu coś o trzech filarach. Generalnie nie polecam polskiej wersji. Zdecydowanie lepiej się to ogląda z napisami.

ocenił(a) film na 9
HlTMAN

ja myślałam że coś w dvd się popsuło jak usłyszałam ten dubbling. porażka

ROZTRZEPAK

Czy ten film animowany wyszedł w Polsce na DVD lub BR?

ocenił(a) film na 9
nwisz

tak

ocenił(a) film na 9
nwisz

na prawym marginesie strony filmu zawsze jest info "obejrzyj film" i tam info w jakim kinie jest grany i czy jest wydany na dvd

Sony_West

To, ze zostawili w tle oryginalną ścieżkę, to błąd absolutny. - Twoim zdaniem co mieli w takim razie zrobić?

ocenił(a) film na 5
buterfly

To, co robi się zawsze przy dubbingowaniu - muzykę i dźwięki tła zostawić z oryginału, a oryginalne dialogi wyciszyć i zastąpić polskimi. Zastąpić, a nie nałożyć jedne na drugie.

Sony_West

Przyznam że oglądałem z dubbingiem dzisiaj i nie miałem problemu z oryginalnym dźwiękiem, bez problemu słyszałem chociażby dźwięki scen lasu odgłosy zwierząt np. ptaków czy dźwiękiem muzyki. Tutaj jest zwiastun z dubbingiem z którym oglądałem, oczywiście tutaj jest dodany lektor który tylko zapowiada film. https://www.facebook.com/tvpkultura/videos/sekret-ksi%C4%99gi-z-kells/1134900170 342487/

ocenił(a) film na 9
Taylor_24

Proszę Cię! "Nie taka zła" ?!

Wojtulek

"Animacja nie taka zła." - Mnie w tym zdaniu chodziło o grafikę, a Tobie?

ocenił(a) film na 9
Taylor_24

Jest... oryginalna. Ale ja bym nazwał ją raczej majstersztykiem, arcydziełem... Ale ok. Tak tylko mnie to poruszyło bo dziś widziałem ten film...
Pozdrawiam! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones