PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808132}
6,8 32 338
ocen
6,8 10 1 32338
5,7 23
oceny krytyków
Searching
powrót do forum filmu Searching

Coś mnie się wydaje, że trzeba się przygotować na coraz więcej tego typu filmów, tzn. mało gry aktorskiej (niekoniecznie dobrej) i dużo kolorowych obrazków i animacji. Film powstał w 13 dni, to znaczy tyle zajęło nagranie scen z udziałem aktorów. Reszta to produkcja, edycja i animacja (dwa lata). Na film wydano około miliona dolarów, zarobił 75 milionów, co daje 75-krotny zysk, a biorąc pod uwagę liczne "lokowanie produktu", to pewnie jeszcze więcej. Rachunek wydaje się być prosty...

ocenił(a) film na 8
san123f

Moim zdaniem raczej nie, bo po pierwsze forma ma swoje ograniczenia, a po drugie rozwój technologii idzie tak szybko, że ten film już dzisiaj wyglądał momentami oldschoolowo, np. korzystanie z Windowsa XP. :)

adamcpdst

Pojawiają się jednak nowe technologie, więc takie filmy będzie można cały czas kręcić ;) Żebyśmy się dobrze zrozumieli, chodzi mi tutaj o filmy, w których grę aktorską celowo zastępuje się fabularnie technologią (bo tak jest zwyczajnie taniej i łatwiej). Dosłownie dzień później obejrzałem kolejny film tego typu (czyli jeden aktor + fabularnie technologia za resztę filmu). Widziałeś ten film: https://www.filmweb.pl/film/Winni-2018-786080

ocenił(a) film na 8
san123f

Widziałem. Wg mnie ok, technologia tu jest, ale jednak w przeciwnym miejscu niż w "Searching". Przez większość filmu patrzymy na twarz głównego bohatera, a cała akcja rozgrywa się w tle. Niemniej podtrzymuję, że tego rodzaju rozwiązania to fajne eksperymenty na 1-2 filmy niż jakiś nowy trend, który odmieni przemysł. Oczywiście, może się mylę, kto wie jak będzie wyglądał świat za 10 lat. :)

adamcpdst

Obyś miał rację i faktycznie nie był to nowy "trend" na zastępowanie aktorów.

adamcpdst

Celowo był WinXP, zauważ że pierwsze sceny to były po narodzinach głównej bohaterki czyli coś około ~2002, gdzie win xp królował, później już mamy macOS. A taniej może jest ale czy prościej to bym nie powiedział. Siedzę w motion design i to jest praca żmudna i wymagająca.

adamcpdst

Ale przecież to że wyglądał "oldschoolowo" było zamierzonym celem, w końcu pokazali dojrzewanie Margot, a nie urodziła się w 2016 żeby pokazywać na ekranie Maca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones