PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9334}

Salto

7,8 13 105
ocen
7,8 10 1 13105
7,7 25
ocen krytyków
Salto
powrót do forum filmu Salto

Każda postać zagrana genialnie, film na niepowtarzalny klimat - mieszanka snu z rzeczywistością, wiele scen, które można rozmaicie interpretować.

użytkownik usunięty
xtomix

wg mnie najlepszy, w ogóle nie ma konkurencji.

ocenił(a) film na 9

Z podobnych klimatycznie polskich filmów równie wysoko stawiam jeszcze Sanatorium pod klepsydrą. To mój ukochany film Hasa.

użytkownik usunięty
xtomix

U mnie też na pierwszym miejscu, jeśli idzie o filmografię Hasa. Dawno temu, zanim jeszcze obejrzałam Salto, uważałam, że Sanatorium jest najlepszym polskim filmem. Dzisiaj na tej samej pozycji stawiam Przesłuchanie, Matkę Joannę... oraz Popiół i diament.

ocenił(a) film na 8
xtomix

Sanatorium momentami gnie rzeczywistość tym klimatem ale jako całość ten film jest.... no właśnie o czym ten film jest?
Podobnie jak zresztą Salto. Wszystko i nic.

ocenił(a) film na 10
xtomix

Tak

użytkownik usunięty
xtomix

Przesada. Taka tam satyra na polskie kabotyństwo. Nie mówię, że film jest zły, bo to jednak raczej górna półka, ale chwilami miałem wrażenie, że coś tam jest tylko po to, żeby "było dziwniej" albo żeby "trudniej było zgadnąć". Głównie aktorzy cały film trzymają, aczkolwiek na przykład Łapicki wcale mi się specjalnie nie podobał. Często też grają teatralnie, ale akurat w tym filmie wszystko można usprawiedliwić, że to było tak specjalnie i że coś tam miało znaczyć.

ocenił(a) film na 1
xtomix

Totalne gówno. Pierwszy raz wyszedłem z kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones