PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9996}
7,5 1 813
ocen
7,5 10 1 1813
7,2 5
ocen krytyków
Słońce wschodzi raz na dzień
powrót do forum filmu Słońce wschodzi raz na dzień

wybitny

użytkownik usunięty

Wybitny, prekursorski, (o ile pamietam wieloletni "półkownik", rozpowszechniany w bardzo ograniczonym zakresie) zupełnie zapomniany polski film. Wielka szkoda

użytkownik usunięty

Po prostu najlepszy polski film, jaki do tej pory powstał.

użytkownik usunięty

Nareszcie obejrzałem go do końca. Kiedyś byłem na Jurajskim Lecie Filmowym w Złotym Potoku. Tam też ten film pokazywali, a raczej - próbowali pokazać. Po pół godzinie seansu, przy dzwięku gwizdów znudzonej części publiczności organizatorzy "zdjęli z ekranu" ten "wybitny, prekursorski" film. Ja byłem w tej drugiej części publiczności, którą bardzo ciekawiło co stało się z Haratykiem po scenie ze zrzuceniem fortepianów z wozów i ataku Niemców. Dziś w "Ale Kino!" mogłem zaspokoić swoją ciekawość.

Widziałem w 1973 roku. Bardzo mi się spdobał I się podobał do czasu, aż przeczytałem opowiadanie Wieslawa Dymnego w jegozbiorze "Słonce wschodzi raz na dzień i inne utwory" (wydane w 1981 roku, kupione w 1989 w antykwariacie; są tam też rysunki Dumnego). Potem widziałem w telewizorni i już to wrażenie z pierwszego widzenia uciekło. Minęło trochę lat, obejrzałbym ponownie. Pieczka jako Haratyk na pewno bardzo dobry.

użytkownik usunięty
akurowski

Nic dziwnego, że dostał za swoją rolę Złote Grono.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones