PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449229}

Sława

Fame
5,8 13 031
ocen
5,8 10 1 13031
Sława
powrót do forum filmu Sława

Niestety, mamy do czynienia z kolejnym, nieudanym filmem o tematyce współczesnego środowiska artystycznego - naiwny, uproszczony, odrealniony.

Staram się być tolerancyjna dla w/w tematyki, która ostatnimi czasu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem amerykańskich scenarzystów ("Step Up" 2006, "Step Up 2 the Streets" 2008, "Make It Happen" 2008, "Burlesque" 2010, itd.). Jednak w porównaniu z innymi, Aline Brosh McKenna i Allison Burnet mieli ułatwioną sprawę, gdyż opierali się na uhonorowanym musicalu, o tym samym tytule. Trzeba już na samym początku przyznać, iż uczynili rzecz niebywałą - z ikony lat 80. XX wieku uczynili banalną historyjkę. Zabrakło tu istotnych epizodów, które w sposób brutalny (i tym samym realny) opowiadają o determinacji młodych artystów w osiągnięciu tytułowej sławy. Ciemne strony show-biznesu, które wciągają młodych, utalentowanych niczym czarna dziura, również zostały zredukowane do zera. Oznacza to, że mamy do czynienia z produkcją, która nie spowoduje u odbiorcy przyspieszonej pracy szarych komórek, a jedynie stanie się kolejnym "dziełem" spod znaku: "obejrzeć, ocenić, zapomnieć".

Przykro mi, że reżyser pierwotnej wersji "Fame", Alan Parker, doczekał czasów, kiedy to jego film został tak niedojrzale zinterpretowany przez współczesnych twórców.

ocenił(a) film na 5
Aya

Wątpię, by tytuł "Fame" miał zapewnić pozytywne opinie filmowi, wręcz przeciwnie - wiadomo, że wszyscy będą porównywać go z oryginalną wersją. może tylko wzbudzi zainteresowanie i zapewni popularność.
Oryginału nie widziałam, mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję to nadrobić, a co do tego filmu: pojawiły się jakieś wątki, które -jak przypuszczam - miały być echem wysoko cenionego oryginału. Moim zdaniem - nie jest to totalne dno, ale też bardzo się dłuży, niby to poważne, niby realistyczne, jakieś zaczęte i niedokończone myśli. Da się obejrzeć, zdecydowanie bez rewelacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones