PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630714}

Sędzia

The Judge
7,6 164 773
oceny
7,6 10 1 164773
6,4 18
ocen krytyków
Sędzia
powrót do forum filmu Sędzia

Po przeczytaniu opisu czułem, że dramat sądowy spleciony z trudną relacją ojca i syna nie może być słaby. Zaczęło się całkiem nieźle. Niestety, z każdą minutą było coraz gorzej. Dramat sądowo-psychologiczny zaczął zmieniać się w melodramat. W takim przypadku nie mogło oczywiście zabraknąć wątku miłosnego - zupełnie zbędnego i nie wnoszącego absolutnie nic. Błędy logiczne mnożyły się z wraz z kolejnymi scenami, byle tylko osiągnąć efekt łezki w oku widza. Bądźmy poważni. Takie efekty osiąga się odpowiednią jakością, nie zaś patosem zaciągniętym rodem z klasycznych melodramatów. Brakło chyba tylko śmierci słodkiego psa, to przecież zawsze rozczula widzów.
Muzykę też uważam za kiepsko dopasowaną do tematyki - chyba że jednak uznamy, że film był czymś pomiędzy melodramatem, a kinem familijnym, wtedy zgodzę się że doskonale spełniła swoje zadanie. W przeciwnym wypadku ciężko mi połączyć w spójną całość dramat, rozgrywający się zarówno w sali sądowej, jak i w domowym zaciszu, z sielankowymi obrazami małomiasteczkowych okolic z radosną muzyką w tle.
Żeby nie wyjść na hejtera, z całą pewnością muszę docenić grę Roberta Duvalla oraz Roberta Downeya Jr, który pomimo że chwilami zbyt mocno przypominał superbohatera aniżeli adwokata, to jednak bardzo dobrze pasował mi okazywaną arogancją, pychą do roli którą miał zagrać.

ocenił(a) film na 6
jaros1024

W pełni podzielam twoją opinię. Połowa filmu to dłużyzny niewiele wnoszące do tematu. Cierpliwie je znosiłem bo wydawało mi się, że to celowy zabieg mający uwypuklić emocjonalność dalszych wydarzeń. Niestety później było niewiele lepiej. Do ostatniej chwili spodziewałem się jakiegoś zwrotu akcji, jakiegoś pomysłu na unikalność tej historii. np. że sprawcą wypadku był najstarszy syn, który w tajemnicy zabrał auto ojca lubi coś podobnego. Inaczej bym ten film odbierał gdybym był przygotowany na film obyczajowy a nie na dramat sądowy. Tak jak powiedziałeś, film ratuje tylko dobra gra aktorska panów Robertów. Gdyby nie oni film jakością byłby zbliżony do jakiegoś serialu obyczajowego

jaros1024

niestety racja

jaros1024

Myślę, że gdyby to był dramat sądowy, to mógłby być dobry film. Niestety, był to "dramat rodzinny", a takie filmy są dla mnie straszliwie nudne, nie wnoszą absolutnie nic. Totalna strata czasu, jestem zła, że zmarnowałam ponad dwie godziny. Zanim ktoś mnie opluje, że się nie znam i nie zrozumiałam, to powiem, że to pewnie kwestia wieku. Może dla młodych ludzi jest tam coś, co może ich cokolwiek nauczyć, coś, o czym nie wiedzą, lub jakoś wpłynie na ich rozwój. Ale ja jestem dużą dziewczynką, mam ukształtowaną osobowość i własny duży bagaż życiowego doświadczenia, tak więc... no cóż. Chyba, że ktoś jest miłośnikiem gatunku, wtedy pewnie jest inaczej.

ocenił(a) film na 5
_eFFcia_

Masz rację, ja jestem młody ale mimo to dostrzegam jak banalny jest to film. Nie mówiąc o bezsensownych wątkach upchanych na siłę i tej całej dłużyzny. Chcieli upchnąć różne wątki aby dobrze to sprzedać i jak widać wyszło jak wyszło, ten film nie powinien być w rankingu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones