PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630714}

Sędzia

The Judge
7,6 164 761
ocen
7,6 10 1 164761
6,4 18
ocen krytyków
Sędzia
powrót do forum filmu Sędzia

średni

ocenił(a) film na 5

film może się podobać i ja to rozumiem ok - mamy tu dramat, trochę romansu, ciut komedii, bywają cięte dialogi, dobrą obsadę i proszę hit gotowy ale........... ja osobiście odniosłem wrażenie, że gdzieś to ju widziałem, zero zaskoczenia.

ocenił(a) film na 6
doggz

Również uważam że film jest nieco przereklamowany.Gdyby nie znana obsada, to pewnie by leciał teraz na TVP w cyklu okruchy życia.Film ani nie jest jakoś specjalnie wzruszający, ani też nie trzyma widza w napięciu.Śmiało mogę powiedzieć że widziałem już kilkadziesiąt podobnych dramatów obyczajowych.Przy innych dramatach sądowych jak np. "Morderstwo pierwszego stopnia","Czas zabijani" wypada blado.

ocenił(a) film na 8
doggz

czyli od razu wiedzieliście, ze jego była dziewczyna przespała sie z jego bratem, z która miała dziecko bez jego wiedzy?

ocenił(a) film na 6
welnciu

Akurat ten wątek miał praktycznie zerowe znaczenie dla fabuły.Postać córki Very pojawiła się raptem na ekranie 4 minuty?Więc równie dobrze te 20 lat temu, mogła by się puszczać z całą drużyną futbolową, a i tak dla fabuły by to nie miało znaczenia.Właściwie poza głównym wątkiem choroby,oskarżenia sędziego i relacji z synem, reszta historii to spłycone zapychacze.

użytkownik usunięty
doggz

Na początku miałam wrażenie, że oglądam kopię Elisabethtown - bohater robiący karierę w wielkim mieście przyjeżdża na pogrzeb rodzica do małej znienawidzonej przez siebie miejscowości, w której nie był od lat... Ale potem zaczęło robić się ciekawiej. Nie brakowało scen wymownych i dobrze zagranych. Rozmowa ojca z synem przy składaniu wyjaśnień - bezcenna, chociaż nie mogę sobie wyobrazić, żeby na tak osobistą pogawędkę pozwolił jakikolwiek polski sąd... Wątek rzekomej córki był świetny i potrzebny, żeby lepiej pokazać charakter bohatera. Popełniał w wiele błędów, zachowywał się lekkomyślnie i być może okazało się, że jego pełne sukcesów życie wcale nie jest aż tyle warte. Trochę brakuje do arcydzieła, ale spokojnie można powiedzieć, że film jest bardzo dobry ;)

doggz

zgadzam się. Film pretensjonalny, przewidywalny. Było już takich kilka. Nic odkrywczego. Dłużył się pod koniec niemiłosiernie. Nie rozumiem zachwytów nad nim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones