PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10022822}

Rytuał śmierci

The Ritual Killer
4,4 2 227
ocen
4,4 10 1 2227
Rytuał śmierci
powrót do forum filmu Rytuał śmierci

Najlepsza jest scena, w której Morgan Freeman czyta napisany krwią na ścianie napis i mówi, że to w suahili (napis rzeczywiście jest w suahili), a potem dodaje, że to Zulu.

Rzecz w tym, że suahili używa się w Afryce środkowowschodniej, głównie w Kenii i Tanzanii, a Zulusi żyją na południu, głównie w RPA i Zimbabwe, to... jakieś pół kontynentu dalej. No i Zulusi mają swój własny język zuluski.

To tak jakby Morgan Freeman powiedział:
"To po polsku. Bułgaria".

ocenił(a) film na 10
Zapiekanka

Język suahili wywodzi się z rodziny języków bantu, które z kolei wchodzą w skład bardzo dużej rodziny językowej nigero-kongijskiej. Do najważniejszych języków tej grupy zalicza się m.in. język zulu . CZYLI W FILMIE FREEMAN POWIEDZIAŁ DOBRZE.

ocenił(a) film na 10
MIREK_R_2

Język suahili wywodzi się z rodziny językow bantu, ktore z kolei wchodzą w skład bardzo dużej rodziny językowej nigero-kongijskiej. Do najważniejszych językow tej grupy zalicza się m.in. język zulu.

MIREK_R_2

A polski i bułgarski należą do grupy słowiańskiej rodziny indoeuropejskiej. Co nie zmienia faktu, że jak zobaczysz na ścianie napis po bułgarsku i po tym stwierdzisz, że pisał to Polak, będzie to równie idiotyczna scena.

ocenił(a) film na 6
Zapiekanka

gosc mogl byc Francuzem rownie dobrze a do obrzadku uzywac greki, jakie to ma znaczenie. zreszta od rzeczy technicznych zawsze maja konsultantow w filmie i Ci raczej jakas tam wiedze posiadaja w danym temacie, inna sprawa jak sobie to umysli pozniej rezyser. Ale podsumowujac albo film sie podoba albo nie komus i tyle reszta jest dyskusja o kolorach. Mnie nie do konca sie podobal ale technicznie byl jak najbardziej ok i nie moge sie oprzec wrazeniu ze argumenty przeciw sa na sile zeby polowac na czarownice. Gosc byl Zulusem a mocodawce mial z RPA wiec to tez mogly byc bledu w tlumaczeniu.

Zapiekanka

Ok tam. Ja jestem ze Szmulowizny a w wojsku miałem ksywę "krawaciarz".... Taki los.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones