PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9296}

Rycerze na motorach

Knightriders
5,2 297
ocen
5,2 10 1 297
Rycerze na motorach
powrót do forum filmu Rycerze na motorach

Romero między kolejnymi horrorami nakręcił film obyczajowy i zaangażował do niego gwiazdy kina grozy. Mamy tu historię wędrownej trupy tytułowych rycerzy na motorach którzy żyją wg. średniowiecznego kodeksu i urządzają pojedynki ku uciesze publiki. Wkrótce jednak w grupie pojawiają się konflikty spowodowane oczywiście pieniędzmi. Dziwny to film, trochę kiczowaty, trochę patetyczny, pełen doniosłych mów o honorze, ale postaci mimo że walczą o wyższe cele wydają się strasznie antypatyczne. Król (Ed Harris) jest bardzo despotyczny i faktycznie uważa się za średniowiecznego rycerza. Dwaj najdzielniejsi wojowie- Morgan i Alan wydają się sympatycznymi postaciami, ale ten pierwszy okazuje się cholernie chciwy i niewierny, a ten drugi SPOILER nie potrafi zaangażować się w związek, który przez niego zmierza do nikąd KONIEC SPOILERA. Ogólnie bardzo nierówny to film i o ile początek jest świetny, to późniejsze słuchanie o ideałach króla i kłótnie już męczą. Potem jest coraz ciekawiej, ale zakończenie jest trochę głupie i cholernie amerykańskie. Normalnie postawiłbym 5, ale dodam ocenę wyżej z uwagi na reżysera- nie spodziewałem się po nim takiego filmu i myślę że nakręcił go głównie po to by opowiedzieć światu o swoich pasjach (średniowiecze + motocykle które już zresztą się pojawiały w jego tworach). Należy też docenić kaskaderów oraz drugi plan i epizody (Foree, King).

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Słuszne uwagi prawisz, chociaż mnie osobiście film trochę bardziej się podobał (7/10, dałbym 7,5 ale się nie da, a 8 to przesada) i dziwi mnie lekko tak niska ocena ogólna. A propos zakończenia, wydaje mi się ono jak najbardziej "europejskie" [SPOILER] umarł król - niech żyje król, i według mnie nie jest głupie, król spełnił cele swojego życia, żył honorowo i sprawił że jego przyjaciele przyjęli jego sposób życia, wymierzył sprawiedliwość niegodziwcowi itd. więc umierał z poczuciem spełnienia [KONIEC SPOILERA]

ocenił(a) film na 8
LordAlucard

Jak myślicie, Billy popełnił samobójstwo, czy to raczej był wypadek?
Bardzo fajny film, zdecydowanie 7,5 jak u kolegi wyżej, ale daję 8 żeby trochę zawyżyć ocenę.
Póki co obejrzałem oryginalną trylogię Night, Dawn i Day of the Dead i Martina, i jestem pod wrażeniem G. Romero.
Gość na prawdę miał talent do opowiadania ciekawych historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones