PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9239}

Rosencrantz i Guildenstern nie żyją

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
7,6 6 128
ocen
7,6 10 1 6128
7,6 7
ocen krytyków
Rosencrantz i Guildenstern nie żyją
powrót do forum filmu Rosencrantz i Guildenstern nie żyją

Ten film obejrzałem z dwóch powodów. Po pierwsze chyba nikt jak dotąd nie przetłumaczył dramatu na podstawie którego powstał film. No chyba że się mylę to sprostujcie. Będę zadowolony, jeżeli się mylę w tej kwestii. Dramat chyba jednak nie do zdobycia. Po drugie lubię styl gry Gary'ego Oldmana i nie zawiodłem się. Ten film posiada niesamowitą atmosferę. Trochę z nadążaniem za napisami miałem problemy ale nie tylko ja jak widzę. Inna sprawa, że lektor wszystko by zniszczył. Gra aktorska 9/10. Fabuła z kolei nie powala na kolana, ale to wynika bezpośrednio z dramatu Stopparda. Wiadomo. Poza tym pewne rzeczy lepiej czytać, niż oglądać w teatrze a tym bardziej na filmie. Ja tak mam przynajmniej. Muzyki też przydałoby sie więcej.

ocenił(a) film na 9
tulpa

A skąd wniosek, że nikt w Polsce nie przetłumaczył tej sztuki? Co najmniej od lat 60-tych dostępne jest tłumaczenie Gustawa Gottesmana.

ocenił(a) film na 4
marscorpio

To nie wniosek, a przypuszczenie wynikające zapewne z tego, że ktoś kto poszukiwał tłumaczenia nie potrafił go znależć.

ocenił(a) film na 9
Kniaz4815

No tak. Co ciekawe, za PRL-u, mimo wszystkich ograniczeń, jakie towarzyszyły temu systemowi, cholernie dużo rzeczy u nas w kraju się ukazało, w dziesiątkach różnego rodzaju periodyków czy po prostu w edycjach książkowych. Kwerenda, kwerenda i jeszcze raz kwerenda, a można odkryć prawdziwe perełki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones