PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651728}

Roman Polański: moje życie

Roman Polanski: A Film Memoir
7,3 4 404
oceny
7,3 10 1 4404
6,4 5
ocen krytyków
Roman Polański: moje życie
powrót do forum filmu Roman Polański: moje życie

Roman on Roman 

ocenił(a) film na 9

Polański w rozmowie z Andym Braunsbergiem odsłania sekrety swego burzliwego życia. No dobra, sekrety to chyba jednak za dużo powiedziane i jest to zarazem jedyny zarzut (?) jaki można mieć odnośnie tej pozycji. Najwięcej emocji dostarczy ona bowiem przede wszystkim tym, którzy są na bakier ze słowem pisanym - w dokumencie Bouzereau nie znajdziemy praktycznie nic (powiedzmy, że są drobne wyjątki), o czym byśmy już nie przeczytali w autobiografii reżysera. Z drugiej strony, to zupełnie co innego, słuchać twórcy "Chinatown", gdy opowiada o swych przeżyciach, móc go obserwować, niejako uczestniczyć w rozmowie - bez wątpienia jest to bezcenne. Zawiodą się ci, którzy będą oczekiwać jakichś sensacyjnych wyznań. Ja ich nie oczekiwałem, więc i tak wyszedłem z kina w pełni usatysfakcjonowany. Przed oczami ujrzałem dojrzałego człowieka, który niejedno przeżył, tysiąckrotnie miał okazję przemyśleć swe życie krok po kroku - nie okłamujmy się, jemu żadne "sensacyjne wyznania" nie są potrzebne. To tylko wychowana na brukowej prasie publika ich pragnie. I o tym też po części jest ten film.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Film bardzo interesujący, choć prawdę mówiąc jak na opis tak interesującego życiorysu stanowczo za krótki.
Palantów w sąsiednich wątkach, którzy zapluwają się obelgami o pedofilu i bufoniarsko demonstrują jakimiż to oni są prawymi i bez skazy zapewne nic do obejrzenia filmu nie skłoni. Szkoda, może usłyszeli by przez chwilę głos ofiary i dzisiejszy stosunek Polańskiego do tamtego przestępstwa. Nadal wyraża się o niej jak o ofierze, mimo uzyskania jej przebaczenia.

ocenił(a) film na 9
Treh

Problem w tym, że tego typu prowokatorów należy ignorować, a nie im odpowiadać, wtedy może pójdą gdzie indziej. Tymczasem pod każdym z kretyńskich, kompletnie pozbawionych wartości merytorycznej tekstów od razu znaleźć można kilkadziesiąt odpowiedzi. I w ten sposób karmi się sfrustrowanych gówniarzy.

ocenił(a) film na 9
Caligula

Film świetny, jednakże 92 minuty to za mało na tak fascynujący życiorys. Ten film mógłby dla mnie trwać kilka ładnych godzin, choć najchętniej sam usiadłbym na miejscu Andyego Braunsberga i porozmawiał z Polańskim. To na pewno byłoby niesamowite doświadczenie. Gorąco polecam ten dokument.

ocenił(a) film na 7
Caligula

A ja obejrzałem film raczej na chłodno, bo większośc anegdot z życia już o tym Polańskim czytałem. Zaskoczyło mnie, że wzruszył się nasz rodak w kilku scenach, ale nie aż tak, jak to się często dzieje na filmach, czyli nieoczekiwanym wybuchem rozpaczy - wywiad przeprowadzony był spokojnie, i faktycznie bez sensacji. Mamy prawo ocenic sam ten dokument, ale ja sobie nie daję prawa do oceniania tego, co przeżył Roman Polański.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones