PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833180}

Rocca zmienia świat

Rocca verändert die Welt
7,1 280
ocen
7,1 10 1 280
Rocca zmienia świat
powrót do forum filmu Rocca zmienia świat

Pierwszym moim skojarzeniem z filmem Rocca jest Pippi Långstrump (Szwecja, RFN - cała seria). Tak RFN to również Niemcy, ale przed zjednoczeniem, w 1990 :P
Czy można zatem uznać, iż jest to jakaś próba zmodernizowania Pippi na potrzeby nowoczesnych standardów - zamiast ojca, który był kapitanem statku, mamy astronautę. Obie bohaterki były silne, choć Pippi z pewnością była 100 razy silniejsza to uważam, iż Rocca więcej wiedziała, co jest zrozumiałe. Ukazanie przejścia z brutalnego świata złodziej i piratów, w świat techniki. Choć Rocca nie wiedziała czym jest Youtube, to dzięki swojej charyzmie, odwadze i umiejętności zdobywania przyjaciół, szybko odnalazła się w nowym świecie. Pippi posiadała te same cechy, jednak nigdy nie miała okazji ich pokazać całemu światu. Myślę, że również by do tego dążyła, bo lubiła być na świeczniku, oczywiście nie dla poklasku. Pippi oglądałem wieki temu i ciężko mi na szybko lepiej to opisać. 

Film "Rocca zdobywa świat", to bardzo urocza historia, więc można powiedzieć, że bardzo naiwna. Są jednak na tym świecie ludzie, którzy samą swoją osobą potrafią odmieniać ludzkie serca. Oglądając, czułem się jak dziecko, wspominając całe moje dzieciństwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones