PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9155}

Rewolucja

Revolution
6,1 2 287
ocen
6,1 10 1 2287
Rewolucja
powrót do forum filmu Rewolucja

Powiedział kiedyś Pan 'czekajcie, a doczekacie się' ;) No i doczekałam się... dobrego filmu o rewolucji amerykańskiej. Bo trudno napisać o 'Patriocie', zresztą o tym samym z grubsza, że jest dobry, toż to profanacja niemal. 'Patriota' to chłam, kicz do kwadratu i idiotyzm goniący idiotyzm, a tu mamy naprawde zgrabną historię bez PATOSU. A właśnie, gdzieś przeczytałam, że Amerykanie nie kupili tego film, bo był ... za mało patetyczny. Hehehehe, wybuchłam śmiechem. Jeśli tak uważają Amerykanie, to musi być dobry film. I jest. Świetna fabuła (że jakiś tam niepiśmienny facet zostaje wmieszany w wojnę, od której ucieka jak może, ale synuś mu nie da zaszyć się w ciepłym kącie-niby podobne do w/w, ale bez nadętego Gibsona, który w każdej scenie wygląda jak z krzyża zdjęty męczennik wolności), świetny Al Pacino (to akurat chyba nie dziwi), nareszcie realistycznie pokazane tło (scena już po zwycięstwie, gdy ktoś tam krzyczy "odsuń się, czarnuchu", a tamten "my też chcemy życ w wolnym kraju", czy jakoś tak, vide-motyw Murzyna w 'Patrocie'). Gdzie "Patriota" ze swym łzawym sentymentalizmem, schematami, wylewającą się głupotą i w ogóle amerykańskimi kompleksami. Jedyne, czego nie mogę przebaczyć twórcom, to finał. Optymistyczny do obrzydzenia i taki pompatyczno-amerykański. Ale to pikuś, cały film jest świetnie zrobiony (no, plenery, muzyka, aktorzy) i nie-naiwny w odtwarzaniu historii USA. Pogratulować i nic tylko oglądać;-)

lady_de_Winter

;););)
Hahahahha- film nie jest naiwny? No fakt. Znacznie gorzej bowiem- jest demagogiczny i...dawno nie widziałam takiej schematyczności. Rozumiem że Amerykanie nie mają bogatej historii swego kraju, ale aby swe kompleksy wyrażać w takich filmach to budzi litość. Dobrze że tylko koniec Cię zmierził...tyle że ten klimat mamy co chwilę. Słabiutki filmik z rewelacyjna realizacją. Oczywiście- jakiś obraz historii daje, ale tylko fragmentaryczna wizualizację. Zapewniam że więcej dowiedziałabyś się czytając o tym okresie. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 6
Arrakin

film jest produkcji europejskiej, Amerykanie nie przyłożyli do tego filmu nic poza obsadą, między innymi dlatego też film okazał się klapą, bo Amerykanie są za głupi żeby zrozumieć europejskie kino

Arrakin


gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones