PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9136}

Requiem dla snu

Requiem for a Dream
7,8 678 963
oceny
7,8 10 1 678963
7,4 39
ocen krytyków
Requiem dla snu
powrót do forum filmu Requiem dla snu

...osobom które są wrażliwe/przeżywają depresje/mają doła etc.. Film nie zalicza się do tych co
potrafią poprawić nastrój w filmowy wieczór, wręcz odwrotnie...

użytkownik usunięty
Didox

Po obejrzeniu zaniemówiłam... Miałam dziwne odczucia , byłam smutna i przygnębiona... Nie to, ze był jakieś straszny czy okropny, po prostu to wszystko mną wstrząsnęło....Trochę trwało zanim się otrząsnęłam. Ogólnie film mi się podobał, do tego jeszcze świetna muzyka :)

ocenił(a) film na 9

ten film strasznie niszczy psychikę, ale jest bardzo, bardzo dobry

ocenił(a) film na 8
WhiteRosette

Bez przesady.Psychiki nie niszczy, nie jest to jakoś wielce ciężki film.W bardzo ciekawy sposób przedstawione uzależnienie od narkotyków.(symbolika,ujęcia,bardzo dobra gra aktorska).

ocenił(a) film na 6
RetroDiva

Mnie też aż tak nie przytłoczył ani nie poruszył. Nie związałam się jakość szczególnie z bohaterami.

ocenił(a) film na 10
WhiteRosette

" niszczy " ? Chyba uświadamia .

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Właściwe słowo "uświadamia" ale faktem pozostaje, że raczej na poprawę nastroju dobrze nie działa

ocenił(a) film na 10

Miałem to samo po seansie .

ocenił(a) film na 6
Didox

Kurde, miałem odwrotnie. Chyba coś ze mną nie tak. Wynika to pewnie z tego, że nie byłem wstanie zidentyfikować się z bohaterami. Poza tą matką właściwie wszyscy dostali to na co zasłużyli więc niespecjalnie mi ich było żal. Tak czy siak film dobry - silne 6/10, jednak nie sadzę, żebym go obejrzał kiedykolwiek raz jeszcze - jest zdecydowanie za prosty.

ocenił(a) film na 10
Robert10203

Hmm "dostali, to na co zasluzyli...." zdecydowanie pochopna ocena.... zapewne dostali to, co bylo im dane w tej konkretnej sytuacji przezyc...

ocenił(a) film na 9
Robert10203

"Tak czy siak film dobry - silne 6/10" - według ciebie dobry film to 6/10?

ocenił(a) film na 6
Paweox

6/10 to jest dobry film...

ocenił(a) film na 9
Paweox

Skala ocen jest od 1 do 10. Dobry film to 7/10.

ocenił(a) film na 7
Didox

lol

ocenił(a) film na 8
Didox

a czego się spodziewałeś? ten film nie ma poprawić humoru, to nie komedia :p ma przestrzec przed narkotykami i świetnie to robi :P bo ja po obejrzeniu nigdy nawet nie pomyślę tego spróbować :P

natalia3852

hehe dopoki Cie koledzy na to nie namowia :D :D :D

ocenił(a) film na 8
XxXsaritaXxX

namawiali nie raz ;)

ocenił(a) film na 8
Didox

Przecież masz geniuszu gatunek podany .... no chyba ,że ktoś lubi oglądać dramaty dla poprawy humoru.

użytkownik usunięty
krytykamil

Dramat ma zawierać wydarzenia dramatyczne,nie musi od początku do końca być przygnębiający :)

użytkownik usunięty
krytykamil

Może skończyć się " i żyli długo i szczęśliwie" co z prawdobodobnie poprawi humor.

ocenił(a) film na 9
Didox

Nie zgadzam sie ten film nie miał wprowadzac cie w dobry nastroj nie mial byc przyjemny, miał pokazac jak jest naprawde. Jak kończy sie walka z uzaleznieniami (można uzaleznic sie fizycznie jak i psychicznie). Jest "ciezki" ale obowiązkowy jak juz ktos wczesniej napisal. Jesli chodzi o depresje.. To wszystko zalezy od twojego myslenia podejscia do zycia i tego czy potrafisz dostrzec wartosciowe rzeczy.

ocenił(a) film na 10
Didox

Zawsze myślałem, że to film o ćpunach, nic ciekawego, ale w końcu oglądnąłem. Bardzo smutny film. Mimo, że z narkotykami styczności nie mam to mnie poruszył. Szczególnie mnie poruszył początek, gdy matka mówiła, że dzięki prochom ma po co wstawać. Mimo, że to film o narkotykach to ja dostrzegłem w nim również każdy inny problem z uzależnieniem od czegokolwiek, gdy szukamy sposobu na poradzenie sobie z rzeczywistością, która nas przytłacza.

ocenił(a) film na 8
Didox

Oglądałam ten film,a też miewam takie stany,jak dla mnie bardzo dramatyczny i przejmujący obraz,soundtrack też godny polecenia.Ja lubię takie filmy,te przekoloryzowane nie są dla mnie nic warte chyba dla zabicia czasu można je obejrzeć.

ocenił(a) film na 6
Didox

Jeśli ten film was przytłacza to obejrzyjcie "Konia Turyńskiego", lub inne filmy Tarra. Tam to dopiero jest pokazana taka pustka psychiczna, że chce się wyć i uciekać, a po seansie i otrząśnięciu się nagle zaczyna się doceniać wszystko, co się ma.

ocenił(a) film na 7
Didox

Nie wiem czy mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że film jest drastyczny bądź dołuje jakoś specjalnie.
Ja oceniłem film na 7/10 (dobry) - ponieważ był on moim zdaniem...dobry. Produkcja niesie prosty przekaz - narkotyki zabijają, znakomity dla nastolatków, których trzeba zdecydowanie przestrzegać przed dragami (zwłaszcza dziś kiedy popularne są chyba jeszcze gorsze syfy pokroju dopalaczy). Jednak trzeba powiedzieć że fabuła w kilku momentach nie siliła się na bycie jakąś oryginalną, np. sytuacja w której zabrakło towaru w całym Nowym Jorku.. dlaczego zabrakło? Co się stało? Nie powiedziałbym że w NY jest taki moment w którym brakuje narko.... Ale ok, fikcja na potrzeby fabuły.. Ponadto z tą ręką, też raczej pierdoły, bo już dawno umarłby w skutek zakażenia. Kwestia jednej doby.

ocenił(a) film na 8
Didox

ok, tylko niby czemu my ludzie, mielibyśmy sobie poprawiać humor "filmami" (życie nasze to pokręcona bania), skoro jesteśmy takimi, hm, no kim?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones