PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817650}

Raport

The Report
6,7 3 797
ocen
6,7 10 1 3797
5,8 11
ocen krytyków
Raport
powrót do forum filmu Raport

Nieważne czy zamachy z 9/11 są dla was świetnie zaplanowanym wyburzaniem lub popisem bezradności CIA wobec terroryzmu to w istocie nie o tym jest lekcja od Scotta Burnsa. Końcowe wnioski jakie wynosimy z tej historii są jasne, nikomu nie ufać a już na pewno organom władzy a w szczególności maskom republikanów ;)

Gdy Andrzej Lepper stwierdził iż widział Talibów w Starych Kiejkutach został publicznie wyśmiany i uznany za chłopa w gumowcach. Później z oficjalnych raportów komisji Senatu USA dowiedzieliśmy się, że Detention Site Blue pod patronatem CIA to nie bajki i przejmowało więźniów z przedstawionego Detention Site Green w Tajlandii po zamknięciu w 2002 r. i w następnych latach. W streszczeniu raportu można też znaleźć dokładną kwotę jaką otrzymaliśmy za udostępnienie ośrodka i wygląda ona tak: "█████ mln dol." Z tym walczył filmowy Daniel Jones z ramienia Dianne Feinstein, z typową biurowo-biurokratyczną sztuczką wywiadu a mimo to udało mu się odkryć prawdę. To samo tyczy się Washington Post który nie mylił się co do 15 mln. przekazanych ośrodkowi na Mazurach za owocną współpracę. Cały splendor i najprawdopodobniej baksy należy tu przypisać Agencji Wywiadu która od 29 czerwca 2002 zarządza ośrodkiem po rozwiązaniu Urzędu Ochrony Państwa.

Tu pojawia się szansa na polskiego Oscara. Jednym z więźniów naszego Blacksite był Ramzi bin asz-Szibahz czyli kandydat do pilotowania porwanych przez Al-Kaidę 11 września samolotów. The █████ Raport jest klasycznie skrojony pod nosy Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej więc dlaczego mamy być gorsi. Akademię zadowolił Spotlight to co zrobi jeden Jemeńczyk bez wizy za sterami wyimaginowanego samolotu.

ocenił(a) film na 7
PoppinTom

Tak gwoli ścisłości to Lepper widział talibów w Klewkach a nie Starych Kiejkutach ;-)

ocenił(a) film na 6
Janekkowalski2011

Jedno i to samo. Jeśli był w stanie z dokładnością do 60km (Klewki<-->Stare Kiejkuty) podać gdzie jest super tajna baza to mogła ona leżeć nawet obok portu lotniczego Olsztyn-Mazury pod Szymanami. Czy dowiedział się o tym od pijanych członków SB i z jaką dokładnością nie miało to znaczenia. Spalił wszystkie mosty jednym publicznym oświadczeniem. Może miała powstać tam tylko po jego gadce została przeniesiona? Tyle teorii ile głów. Nikt by nie uwierzył że na obrzeżach Olsztyna powstaje coś takiego. Ja bym nie uwierzył i od razu doszukiwał bym się lepszych kandydatów. Odludzie, sztuczne wyludnianie brakiem pozwoleń na budowę, tajemnicze wojskowe transporty, bliskie sąsiedztwo lotniska (20km), naturalne osłonięcie jeziorami. Pierwszą osobą która głośno mówiła iż w okolicy dzieje się coś podejrzanego był on. A w jakiej formie dokładnie to już obchodzi tylko dociekliwych historyków.

PS: Wyobraź sobie trójkąt o powierzchni 600km kwadratowych a na nim lasy, jeziora i 40-50 wiejskich miejscowości z 50000 mieszkańców. Znalezienie bazy na takim terenie dla wprawnych służb, śledczych o nieograniczonych obcych zasobach to pryszcz.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

I do dziś nikt za to nie odpowiedział, po kasie ślad zaginął, a taki Miller nadal uchodzi za arbitra politycznego

ocenił(a) film na 6
ronin29

Ja to Pana M. postawiłem sobie w wyobraźni obok szufladki z napisem "Przyprawy"...jak to na sól kuchenną przystało. Pasuje do Ogórka ;-) a nie do ran na organizmie narodu.

ronin29

Dziwnym trafem dziennikarze TVN24 nie gnębią go niewygodnymi pytaniami na korytarzu sejmowym.

użytkownik usunięty
PoppinTom

Mimo wszystko proszę nie zapomnij że Hollywood raczej demokratów faworyzuje:-) ale film solidny...

ocenił(a) film na 6

Film powstał na polityczne zamówienie? Na to wygląda, jasno rozdziela kto jest zły i dobry. Wszyscy zarzucają produkcji przepisywanie historii przez liberałów, mycie rąk demokratom itd. Nikt nie widzi iż Dianne Feinstein pewnie zasiada w Senacie od czasów Clintona do Trumpa. Śmiem twierdzić że to film bardziej o niej w oderwaniu od politycznych poglądów. O jednostce która chce prawdy i tyle, choć nutka goryczy pozostaje bo nadchodzą wybory prezydenckie. Hollywood?...Hollywood to faworyzuje pejsatych a demokratów lub republikanów jak płacą XD.

PoppinTom

Jakiś ty mądry! W kilku zdaniach wyjaśniłeś wszystkie zagadki i tajemnice! Czemuż, ach czemuż nie zostałeś profesorem? Pewnie przez te kiepskie stopnie w szkole, które złośliwie stawiały ci pejsate komuchy ...

ocenił(a) film na 6
mak65

Ale ja miałem bdb. stopnie w szkole i urodziłem się po "obaleniu komuny" więc wychodzisz na takiego głupka jak sugerujesz xD

PoppinTom

Według narodowców i pisuarów, komuchy i pejsaci dalej odciskają swe piętno w naszej rzeczywistości, bo przecież nie było "prawdziwej dekomunizacji". A co do twoich stopni, daj spokój bez tą mitomanią.

ocenił(a) film na 6
mak65

Żydokomuna to fakt historyczny i nie obchodzą mnie teorie z fejsbuka oraz chochoły które tworzysz by rozmyć temat dla obecnej politycznej wojenki. Mam to koło kostek.

Odsyłam do wtorkowej rozmowy na IPN w cyklu: Polska na froncie sporów cywilizacyjnych z dr hb. Grzegorzem Berendtem i dr hb. Mirosławem Szumiło.

PoppinTom

Wybacz, ale "historycy" związani z PiSem i zawdzięczający mu kariery zawodowe, nie są dla mnie autorytetami.

ocenił(a) film na 6
mak65

XD Każdy kto mówi coś co Ci niepasuje to PiS? XD

PoppinTom

Berendt od PiSu dostał stanowisko naczelnika w IPN, od PiSu dostał w 2017 stanowisko wicedyrektora, a w 2021 dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Szumiało jest sekretarzem zarządu Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a od Dudy dwa lata temu dostał (h.g.w. za co) Krzyż Zasługi, więc raczej nie jest związany z SLD.

ocenił(a) film na 6
mak65

Czyli potwierdzasz moją teorię iż wyrabiasz sobie zdanie po "masce" a nie odnosząc się do strony merytorycznej? Takie odwrócone odwołanie się do nieistotnego autorytetu połączone z transferem skojarzeniowym.

Co ma do tego SLD? Dywersja dla gawiedzi.

Kręcimy beczkę dalej? XD

PoppinTom

Dobry jesteś! ;) W latach `50 w moskiewskiej "Prawdzie" zrobiłbyś oszałamiająca karierę. Twój schemat jest tyleż prosty, co zakłamany jak tatko ¶\ydzyk. Np.: ja twierdzę, że dziecko w żadnych okolicznościach nie może znajdować się sam na sam z pedagogiem; ty masz przeciwne zdanie i powołujesz się na autorytety; zauważam, że jeden z tych ",autorytetów" to pedofil, a drugi był skazany za przemoc w rodzinie; ty na to ripostujesz, że nie odnoszę się do strony merytorycznej. Poddaję się.

ocenił(a) film na 6
mak65

-czterokrotnie wykorzystany bezpośredni transfer skojarzeniowy
-zmyślona anegdota nie jest dowodem
-ordynarne kłamstwo to nie argument
-po raz kolejny dywersja ale tym razem zakończona równią pochyłą
-subtelne ad personam
-atakowanie chochoła
-wybieranie wisienek
-przeniesienie ciężaru dowodu ze swoich bredni na drugiego rozmówcę
-jest tu też subtelny błąd w argumentacji odnoszący się do różnicy w naszym wieku ale mogę w tym pkt. przesadzać

...jest tego więcej jak argumentum ad baculum ale szkoda mojego czasu. Tak żałosnego trolla nie widziałem na FW od lat. W reszcie swoich wypowiedzi też tak błyszczysz więc propsy bo łatwiej Cię "cybernetycznie poznać"


PoppinTom

O zamachach 11 września można powiedzieć: cui bono ? Bo na pewno nie zyskali na tym muzułmanie . Więc kto ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones