PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36854}

Przynęta

L'Appât
5,7 376
ocen
5,7 10 1 376
Przynęta
powrót do forum filmu Przynęta

ja nie dałam rady do końca obejrzeć...nuda...

81Violett

Nie taki znów nudny. Owszem, akcja nie rozwijała się w zawrotnym tempie, ale chyba nie taki też był cel reżysera. Fabuła miała raczej pokazać relacje między bohaterami, ich świat wewnętrzny - a raczej wewnętrzną pustkę, co moim zdaniem się udało. Przerażał mnie brak dojrzałości tej trójki; ich nieodpowiedzialność, głupota i prymitywizm. Wyglądało to tak, jakby kompletnie nie docierało do nich co zrobili, nie zdawali sobie sprawy z ciężaru morderstwa. (Spoiler) Nawet końcowe sceny, w których doszło do zeznań i przyznania się do winy tej dziewczyny : ona podpisuje zeznania, za chwilę zaś podziwia markę pióra i beztrosko pyta " skoro się przyznałam to może mnie wypuścicie, muszę przecież pojechać do ojca na święta".(+ obowiązkowa minka niewinnego aniołka).
Podejście do życia tej młodzieży - zero zasad, poczucie że wszystko im się należy i ujdzie płazem, zero szacunku dla ludzkiego życia, przekonanie, że dostaną kasę za ładne oczy albo ukradną (kto by tam pracował!). Do tego skrajna infantylność i głupota (np. sposób "planowania" napadów i mrzonki o wyjeździe do Ameryki)
Nie jest to na pewno film łatwy w odbiorze (mnie niesamowicie rozdrażnił ) , ale i tak mogłabym go polecić (oczywiście nie dla widzów przyzwyczajonych do wartkiej akcji ;) )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones