PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726610}

Przyjaźń czy kochanie?

Love & Friendship
5,6 7 520
ocen
5,6 10 1 7520
6,8 13
ocen krytyków
Przyjaźń czy kochanie
powrót do forum filmu Przyjaźń czy kochanie?

Ani to komedia,ani tym bardziej melodramat.Jest to chyba najsłabszy film z klimatów J.Austen i tym podobnych.Baaardzo mu daleko do "Rozważnej i romantycznej" czy "Zakochanej Jane".Ta historyjka kompletnie widza nie porusza.Bohaterowie są papierowi,bez wyrazu,film jest przegadany,ze słabymi momentami humorystycznymi.Na plus jedynie scenografia i zdjęcia oddające realia epoki.Osobiście nie polecam.

kleju30

To taka mała ciekawostka, reżyser jest jednocześnie znawcą Austen, a jednocześnie jej nie cierpi. Jednoczesna miłość i nienawiść. A sam film jest w stylu tego reżysera, który uwielbia rozbudowane dialogi, ma bardzo specyficzne poczucie humoru. To kino dla nielicznych. Ale ma swoich zwolenników, w tym mnie.

ocenił(a) film na 3
kleju30

Przyjaźń czy kochanie? - Czyli nuda na ekranie. Niezdzierżyłem do końca razem z moim odtwarzaczem, który się na 20 minut przed końcem zaciął. Kiedy to nastąpiło odetchnąłem z ulgą. Gadanina na ekranie o niczym. Dawno czegoś tak niestrawnego nie widziałem. Szkoda, bo zapowiadało się ciekawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones