PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118692}
7,4 31 322
oceny
7,4 10 1 31322
Przygoda na Antarktydzie
powrót do forum filmu Przygoda na Antarktydzie

PRZYGODA NA ANTARKTYDZIE to ujmujący film dla całej rodziny, a cała rzecz oparta jest na faktach. Oczywiście te i inne fakty zostały naciągnięte na potrzeby Hollywood - ale nie zmienia to faktu, iż film ogląda się z przyjemnością. Żal bierze, że to wzruszające kino rodzinne nie trafiło na rodzime ekrany (zgodnie z zapowiedziami dystrybutorów), a teraz wypuszczono je (jedynie) na DVD.PRZYGODA w pełni zasługiwała na kinową dystrybucję. Film okazał się w USA niespodziewanie duzym hitem gromadząc na swym koncie 81. 6 mln dol. Obraz pobił dość wyraźnie takie potencjalne hity jak MIAMI VICE, PIŁĘ 3 czy rodzinne RV. Co tym bardziej przemawia za jego kinową dystrybucją. Dodam tylko,że film zgromadził przywoite recenzje krytyków i ciepłe opinię widzów. Obraz ten mozna rozpatrywać też jako szansę na utrzymanie się Paula Walkera na aktroskim firmanencie sław. Po zerwaniu z serią SZYBCY I WŚCIEKLI (i klapie LINII CZASU) mówiło się, iż Walker szybko wypadnie z gry. Tymczasem rok 2006 to prawdziwe odrodzenie tego aktora i powrót do formy.Obecny sezon zaowocował dwoma udanymi produkcjami aktora - emocjonującą POTĘGĄ STRACHu (i właśnie omawinaym) kasowym EIGHT BELOW.W filmie Marshalla Walker zagrał tu dobrą i sympatyczną postać psiarza -przewodnika. I muszę przyznać, iż ze swego aktorskiego zadania wywiązał się całkiem nieźle. Na akrasę mamy tu jeszcze Bruce'A Greenwooda w roli drugoplanowej oraz Jasona "American Pie" Biggsa w roli sympatycznego błazna. Największą aktakcje tej produkcji stanowią jednak sympatyczne, mądre , piękne pieski i ich historia walki o przetrwanie. PRZYGODA NA ANTARKTYDZIE to historia o miłości, przywiązaniu, przyjaźni i innych słusznych rzeczach. To klasyczny i trącący nieco dydkatyzmem film Disneya. Można ten fakt uznać za waę- jednak dzieciakom na pewno przypadnie on do gustu - a i dorośli będą chwilami czuli nutkę wzruszenia. Obraz wyreżyserował Frank Marshall, wieloletni współpracownik Stevena Spielberga. I w tym filmie czuć trochę
Spielbergowskiego ducha - choć do maestrii mistrza Marshallowi nieco daleko. Film też uroczo ukazuje plenery Antarktydy - zdjęcia oddają piękni i siłę tamtejszej przyrody. To wielka zaleta. Jest to też najlepszy film w dorobku reżyserskim Marshalla znanego choćby z przekombinowanego KONGO (6/10) i ni to strasznej, ni śmiesznej ARACHNOFOBII (4/10). REasumując EIGHT BELOW to nieco staroświeckie kino przygodowe, ale jestem pewnien i ż rozgrzeje ono serca wielu małych i dużych wrażliwców. Warto ten film zobaczyć. Jedna uwaga końcowa!!!!!!!! Imperial na okładce podał, iż film posiada polsie napisy i wersję z rodzimym Dubbingiem. Nic bardziej mylnego!!!!! Mamy tu napisy lub (jedynie) polskiego lektora. Co za niedopatrzenie dystrybutora!!!!! Dal dzieciaków dubbing byłby lepszy. Mimo to polecam.

ocenił(a) film na 10

Masz świętą racje to piękny film mój ulubiony film jest po prostu boski w niektórych momentach śmieszny a w niektórych wzruszający. Podoba mi się też z racji że jego główni bohaterowi (chodzi mi o psi zaprzęg) to moja ulubiona rasa piesków i uważam że są bardzo mądre a ten film po prostu to popiera.

ocenił(a) film na 10
Ewela100

super film!!! o mały włos sie nie popłakałam, paul cudownie gra:*:* Polecam ten film!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones