PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592692}

Przetrwanie

The Grey
6,4 64 814
ocen
6,4 10 1 64814
6,0 13
ocen krytyków
Przetrwanie
powrót do forum filmu Przetrwanie

I pełno karygodnych niedoróbek! Jak na produkcję T. i R. Scott'ów, to wilki (czyli jedni z głównych bohaterów) zostały pokazane wręcz tragicznie. W dalekich planach wypchane trocinami skóry, kształtami nawet nie przypominające wilków, w zbliżeniach jeszcze gorzej... Naprawdę tragedia. Scena ich błyszczących oczu w świetle płonącego polana - to jakaś parodia! Takie płonące polano daje blask na 2-3 m, więc jakim cudem widać oczy wilków stojących w całkowitym mroku. Scena końcowa może i fajna, ale poprzedza ją kąpiel w lodowatej rzece... Gdy LN wyszedł z wody, zastanawiałem się, jak rozpali ognisko... Bo przecież temperatura powietrza to -10-20 st C. A on sobie olał rozpalanie ogniska :))) Nie mógł więc stoczyć walki na śmierć i życie nawet z samcem delta lub lambda, bo był już wtedy soplem lodu.
Ocena 4/10 tylko za niezłą grę aktorską i ładne ujęcia groźnego, śnieżnego pustkowia. Za scenariusz dałbym 1/10

ocenił(a) film na 10
awarek_2

te wilki to jego demony z przeszłości, jego rany, jego słabości, jego cierpienie, tragedie i wszystko co złe, co mu się przydarzyło, film pokazuje to co działo się w głowie gł. bohatera, a w którym momencie to już tylko kwestia interpretacji, czy to było w momencie gdy próbował odebrać sobie życie, czy po prostu wtedy kiedy o tym myślał, takie jest moje zdanie na temat tego filmu, wilki mają tu drugorzędne znaczenie, ich wielkość i siła są celowo spotęgowane, dlatego że człowiek w walce z demonami jest na przegranej pozycji, wilki są symbolem, metaforą, co nie znaczy, że nie istnieją i ich nie było :) "a we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra oblicze zła, walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten którego karmię". W literaturze, kulturze, muzyce często wilki były właśnie takim symbolem. Tak jak już pisałem każdy może mieć inną interpretację tego filmu, ale według mnie rozpatrując ten film jako zwykły thriller nie zasługuje on na więcej niż na 6. Dlatego nie dziwię się że tak wielu ludzi którzy po prostu nie rozumieją jest zawiedzionych. Zawiedzionych nielogicznym zachowaniem, wilkami i innymi pobocznymi kwestiami. Kiedy pojedyncze wilki atakują człowieka, doświadcza on bólu, ale przeżywa, jest zraniony, smutny, zły. Po drodze giną "inni" ludzie. W tym filmie to inni pasazerowie samolotu. Moga to byc przyjaciele, rodzina itd. W momencie gdy wszystkie zaatakuja stadnie, zazwyczaj jest to po prostu za duzo. A wilk alpha jest nasza najwieksza slaboscia, nasza pieta achillesowa. Moze to byc zdrada lub smierc osoby dla ktorej zylismy. I ta walke toczyl gl. bohater przez caly film. Mam nadzieje, ze chcialo sie to komus czytac. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones