PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592692}

Przetrwanie

The Grey
6,4 64 803
oceny
6,4 10 1 64803
6,0 13
ocen krytyków
Przetrwanie
powrót do forum filmu Przetrwanie

Jak w temacie... zadnej sciemy i otoczki tylko surowy film o surowym zyciu.

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

Raczej o surowej śmierci.

embe_fw

raczej o surowym mięsie.

ocenił(a) film na 6
Czarli_3

Żadnej ściemy? 80% kwestii dotyczących wilków tam to czysta ściema, film bez fabuły tak naprawdę. Typowy schemat:
1. Katastrofa.
2. Główny bohater, uosobienie heroizmu pokonuje coraz to nowe przeszkody
3. Ratuje się szczęśliwym trafem (ok ok, tutaj tego nie wiemy, ale reszta się zgadza).

Oto kilka ściem:
Koleś wychodzi z lodowatej wody w samym swetrze i sobie idzie ot tak - normalnie dostałby hipotermii po kilku minutach i padł. Wilki tutaj mają chyba IQ ze 130 bo działają aż nadto rozmyślnie i strategicznie (wysyłanie samca omega na questa xD, wszystkie wilki się usuwają zostawiając samcowi alfa walkę finałową 1 vs 1, wilki polują z zemsty xD). Jak widać ściem nie brak.

Daje 6 bo wykonanie filmu jest ok i lubię aktora pierwszoplanowego.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Niedzwiedz_M

A *uj mnie wilki?? ten film jest o czyms innym malkontencie. BTW wilki zostawily walkie finalowa samcowi alfa bo po pierwsze byl bardzo silny, po drugie uznaly tego czlowieka za samca alfa drugiego stada i choc wilki poluja stadnie to ma to uzasdanienie. Ale ten film nie byl o wilkach, to nie film przyrodniczy, tylko film o wartosciach i umieraniu. Plytcy ludzie dostrzega plytka fabule tyle ode mnie, przez to takie filmy zawsze maja niska ocene, podobnie jak Rocky nie jest filmem o boksowaniu.

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

Nie zrozumiem mnie źle, bo widzę, że dostrzegasz głębie tego filmu.
Kto umiera to wiemy: Ottway. Tylko kiedy umiera i w jakich okolicznościach..?

ocenił(a) film na 6
Czarli_3

No padłem po tej odpowiedzi Czarli. Co z tego, że to nie jest film o wilkach? To jakby reżyser wrzucił tam jelenie jeżdzące na snowboardach i w finałowej scenie jeden jeleń wyzwał by Ottwaya na pojdeynek freestyle to byłoby ok? Przesłanie przesłaniem, ale pakowanie pierdół w które potem mniej wyedukowani ludzie wierzą to idiotyzm. Mówisz, że stado wytypowało samca alfa? Myślisz, że wszystko odbyło się w zgodzie z ich konstytucją i na demokratycznych zasadach xD. Pozatym chyba nie znasz znaczenie słowa fabuła - bo wiesz fabuła to nie przesłanie filmu jak zapewne myslisz. Poczytaj o tym. Mega mam ubaw z twojego komentarza. Pozdrawiam.

Niedzwiedz_M

Widzę znawcy wilków i stad się odezwali. Hłe hłe hłe to lubie:) Polacy znają się najlepiej na wszystkim:D

ocenił(a) film na 6
Redgard

Owszem, szczególnie gdy się ma mgr z gospodarki łowieckiej :) Pozdrawiam.

Niedzwiedz_M

Ja tak samo. Tu wszyscy mają mgr z gospodarki łowieckiej. ja jeszcze specjalność: hodowla zwierząt wolnożyjących. Jakby kto pytał znam się także na Formule 1 i skokach narciarskich, oraz MMA. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 6
Redgard

Tym lepiej dla Ciebie :) Miłego dnia.

ocenił(a) film na 7
Niedzwiedz_M

Trafna uwaga co do IQ wilków.

Można też założyć, że to one zestrzeliły samolot - tak zupełnie z nudów :))

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

mimo wielu niemożliwych sytuacji pokazanych w filmie daje 10 ... po dwóch godzinach tak trzymającego filmu w napięciu i wzruszających scenach czekałam choć na mały happy end albo bardziej tragicznej sceny śmierci by wylać morze łez. Polecam warty zobaczenia .. wiele scen pozostaje długo w pamięci ..

ashley2020

łahahahahhahaha!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 6
ashley2020

HAHAHAHAHAHA, Biedna kobieto!

ocenił(a) film na 6
Fearless_HYJ

Biedny to ty jestes Ashley wyrazila swoje wlasne odczucia po obejrzeniu filmu a ty sie nabijasz !!!!

ocenił(a) film na 3
Czarli_3

komputerowo zrobione wilki naprawde wyglądały tandetnie, ogólnie fabuła to jakieś nie porozumienie cały film wilki polują na nich ja pierd.. myślałem ,że to się skończy na początku ,ale reżyser nudzi i karmi na siłę tym beznadziejnym motywem z wilkami .
Jak można dać 10pkt i uznać ten film za arcydzieło ciężko mi to zrozumieć ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
olejoo

Po pierwsze nie pisz o mnie ,że jestem debilem bo ja cię nie obrażam . Przy Tarantino "walę konia" no niestety co zrobić :)
Ty dajesz 10pkt Tango i Cash,Straszny film i Mumia i tym samym uznajesz te filmy za ARCYDZIEŁA no ludzie to chyba bez komentarza :)))
Tak właśnie się ocenia na fimweb .

ocenił(a) film na 9
dunker

Nie sa to arcydziela,maja maksymalna ocene bo sa to filmy z dziecinstwa do ktorych mam niesamowity sentyment i ogladalem je po pare razy.Tak ciezko bylo sie domyslic?Zeby ocenic Przetrwanie na 3 czepiajac sie wilkow(ktore swoja droga byly fenomenalnie zrobione komputerowo),twierdzac ze to nudny film?Nudny to jest Fargo,ktory mozna puszczac dziadkom z klopotami z zasnieciem.Zupelnie nie znasz sie na kinie i to w wielu jego gatunkach do tego masz czelnosc sie klucic.

ocenił(a) film na 3
olejoo

gdybym chciał się kierować sentymentami z dzieciństwa to Pan Kleks itp miały by po 10pkt .Człowieku ogarnij się już nie jesteś dzieckiem no chyba ,że ? Przez takie ocenianie filmweb schodzi na psy i cała ta punktacje idzie w łeb. Jak nie są to arcydzieła to się nie daje 10pkt koniec i kropka .Mumia to film z dzieciństwa to ile ty masz lat ?
Co do naszych wilków to uważam ,że były zrobione kiepsko wyglądały jak wilkołaki ,a nie wilki . Skoro twierdzisz ,że nie znam się na filmach ,wcale nie powiedziałem ,że się znam nigdy bym o sobie tak nie na pisał na forum publicznym ,ja je poprostu oglądam :)

p.s swoją drogą to naprawde ty na tym zdjęciu czy jakaś ściema :)

dunker

łaaahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
olejoo

czemu mnie obrażasz ja cię nie obrażam ,a że zdjęcie w profilu przypomina mi Leszka Pękalskiego to nie moja wina mam nadzieję ,że to nie ty tylko jakaś fotka znaleziona w necie .Nie opieram się głównie na rankingu,ale po to one są ,żeby jakoś też naprowadzały widza prykład. Wiele osób wchodzi na film patrzy na ranking i jednak rezygnuje z jego obejrzenia dzięki filmwebowskiej punktacji . Jezu ,a on znowu o tym sentymentalnym podejściu zrozum człowieku nie daje się punktów dzięki takiemu sentymentalnemu podejściu trzeba być obiektywnym .

ocenił(a) film na 9
dunker

Bardzo smieszne.Przyklad mozesz brac od znajomych z podobnym gustem a nie opierac sie rankingiem ktory jest zrobiony przez osoby ktorych nie znasz i nie wiesz czym sie kieruja przy ocenianiu.Zadnym obiektywnym nie trzeba byc,kierowac sie sercem a nie tylko rozumem.

olejoo

masz mgliste pojęcie o filmachXD

ocenił(a) film na 9
schfyo

tak? skad ten wniosek

olejoo

po ocenie filmu który jest słabiutki na 9,bo takie przygodówki to może fajne były w przedszkolu lub 1 klasie podstawówki.

ocenił(a) film na 9
schfyo

czyli w twoim przypadku rok temu?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
schfyo

czy mi sie wydaje czy chcesz zaczac ze mna wojne?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dunker

3 to też za dużo chyba.

ocenił(a) film na 3
schfyo

dużo nie dużo nie moje wina ,że dla mnie film był słaby ,a że pod numerem "3" akurat było "słaby" to nie moja wina gdyby pod 6-tką było słąby dałbym 6

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
olejoo

wiesz pierwsze słysze o takiej liście ,ja nie zamierzam cie tam wpisywać ,za bardzo sie wkręciłeś w to ,wyluzuj :) Ja nawet nie raportowałem twoich obrażliwych postów no bo po co mają być usuwane to ty zostawiłeś piękną wizytówkę po sobie :)

ocenił(a) film na 3
dunker

hahha nieźle się usmiałam czytajac waszą dyskusję, ja również daje 3 "Przetrwaniu" i popieram dunkera odnośnie punktacji filmów- gdyż tez sugerowałam się punktacją , a po obejrzeniu miałam straszne odczucie zawiedzenia. Sentyment sentymentem, a dzieło dziełem.

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

Daję 8. Film wg mnie bardzo dobry, daje powód do rozważań nad życiem, prosty w swej oprawie, bez przekombinowań. Co do ostatniego - wyjątek stanowią działania wilków, faktycznie ich IQ aż nadto wysokie, za co odejmuje od oceny, ale dodaje za grę głównego bohatera - tutaj Liam Neeson, którego szczególnie lubię.

ocenił(a) film na 10
marti9812

Wilki sa bardzo !!! inteligetne, nawet bardziej od człowieka, przerysowane tutaj ale nie o wilkach jest film.

Czarli_3

chyba od ciebie.

ocenił(a) film na 10
schfyo

ode mnie i od wszystkich ludzi.

Czarli_3

taaaa,troluj dalej..SZEROKOŚCi!;D

ocenił(a) film na 10
schfyo

wyrazam swoje zdanie.

Czarli_3

to wiedz że jesteśmy NACZELNYMI i to my panujemy,a nie wilki...chyba tyle tytułem wyjaśnień.

ocenił(a) film na 10
schfyo

polecam powiedziec to wilkowi prosto w twarz ;)

Czarli_3

hahahahahahaha!!!!!!!!!!!!uj...YOU WIN!XD

użytkownik usunięty
schfyo

ssijcie
zasmiecacie forum

skasuj swój profil to będzie mniej śmieciXD

ocenił(a) film na 10
schfyo

Nie kłóćcie się, bo tu chodzi o dyskusję, ja dałem 10 bo :
1.film trzymał w napieciu
2. bawiłem się doskonale, i wczuwałem się w sytuację bohaterów
3.Charyzmatyczny główny bohater
4. Fabuła jak dla mnie, fajna, wciągająca, intrygująca i spójna
5. wilki przesadzone, lecz ciekawe i straszne, wyrośnięte oraz krwiożercze ( oczywiście, że w filmach się przesadza, ale tu chodzi przede wszystkim o rozrywkę, nie zapominajmy, że kino powstało jako rozrywka dla analfabetów)
6. Film pokazuje także walkę z samym sobą, a nie tylko z przeciwnościami losu

Czarli_3

Raczej o wilkach i portfelach ...

ocenił(a) film na 10
anetaszym84

:D wilki sa w pyte

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones