PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470635}

Przeżyć swoje życie

Přežít svůj život (teorie a praxe)
7,5 392
oceny
7,5 10 1 392
Przeżyć swoje życie
powrót do forum filmu Przeżyć swoje życie

Najbardziej surrealistyczny film jaki widziałem. Ludzie mają tutaj głowy kur albo krokodyli. Emeryci
w parkach karmią jedzeniem nie ptaszki tylko olbrzymie węże, kobiety są śledzone przez misie z
przyrodzeniem, a bohaterowie znajdujący się w mieszkaniach są podglądani przez ogromną
staruszkę, której twarz przesuwa się po okiennicach. Sprawdza się jako komedia bo kilka razy się
uśmiałem a rzadko się to zdarza bo umówmy się - w dziedzinie komedii wiele się już wymyślić nie
da. Jako animacja i fantasy również bez zarzutu. Animacja dała naprawdę bardzo ciekawy efekt
sprawiając, że świat zyskał wiele specyficznej magii - nawet zwykłe deweloperskie osiedle miało
"to coś". No i trochę podobny do Incepcji bo też o snach. Ale na tym podobieństwa z Incepcją się kończą
bo to raczej parodia psychoanalizy związanej z tymi snami. Warto obejrzeć.

Richtie

Jeśli Ci się podobało i surrealizm tenże Cię nie odstraszył to koniecznie zobacz pozostałe filmy Svankmajera! Szczególnie polecam Spiskowców rozkoszy, który jest genialny!!!! (metoda poklatkowa mimo, że grany przez aktorów a nie kukiełki, i sam temat, czyli kto i z czego może czerpać satysfakcję seksualną - myślałem że nic w życiu już mnie nie zdziwi, ale uwierz, że szczęka mi opadła, a przy okazji uśmiałem się chyba najbardziej ze wszystkich filmów pana Jana :) ).
No i oczywiście w wolnej chwili obejrzyj kilkadziesiąt jego krótkometrażowych filmów - w końcu ten pan uchodzi za protoplastę kręcenia filmów metodą poklatkową (ustawiamy kukiełkę - zdjęcie; zmieniamy trochę ustawienie - zdjęcie, itd, itd...), a absurd jaki zawsze wrzuca w filmy inspirował wielkich tego świata z różnych rejonów - np Tima Burtona ;)
Pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones