PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=158}

Przełamując fale

Breaking the Waves
7,8 46 445
ocen
7,8 10 1 46445
7,7 31
ocen krytyków
Przełamując fale
powrót do forum filmu Przełamując fale

Naturalistyczna epopeja

ocenił(a) film na 7

Widziałem ten film jako młodziak i mało co zrozumiałem, ale pozostał ból, jaki ten obraz wywołuje. Teraz, po kilku latach
obejżałem to ponownie i do emocjonalnego odbioru dołączyło jeszcze logiczne zrozumienie. Zdziwiłem się, że fabuła ma
bardzo prostą konstrukcję i w tej prostocie kryje się niezwykle szczere dociekanie reżysera do natury dobra. Ta szczerość
robi niezwykłe wrażenie, niezwykle bolesne, bo jak to często bywa na tym świecie- dobro zostaje straszliwie skrzywdzone i
niedocenione. Film jest zorbiony niemal jak dokument, miałem wrażenie, że kamera z ukrycia podgląda życie bohaterów.
Podział na rozdziały buduje nastrój epopei, epopoi na temat podróży dobra. Ogromnym znakiem zapytania jest dziwne
zakończenie- jak je rozumieć? Czy w ogóle starać się rozumieć? Pierwszą reakcją był śmiech i niedowierzanie, -jak
reżyser mógł tak spieprzyć zakończenie !?, ale po chwili dociera coś dziwnego, coś ponownie bezpośrednio od osoby
reżysera, jakiś rodzaj płaczliwego krzyku, pragnienia cudu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones