PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=158}

Przełamując fale

Breaking the Waves
7,8 46 478
ocen
7,8 10 1 46478
7,7 31
ocen krytyków
Przełamując fale
powrót do forum filmu Przełamując fale

?

ocenił(a) film na 7

Jakiego wyznania jest otoczenie Bess? to Amisze czy kto?

ocenił(a) film na 10
Martasaa

Myślę, że to protestanci - luteranie.

ocenił(a) film na 10
Martasaa

Amisze żyją w Ameryce i mają prymitywny sposób życia.

ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

Możliwe, coś mi tam nie pasowało do końca....

Lisowczyk

A wiecie co. Wcale nie tylko w Stanach. Ostatnio widuje coraz częściej ich w Norwegii. Raz idę ulicą, a tam kobieta młoda z wózkiem jak z innej epoki, w haftowanej chustce, vintage stroju do kostek, trzewiczkach. Potem widziałam dwie dziewczyny mówiące amerykańskim angielskim, też w tym stylu. Jak sie okazuje, mieszka tu pewna mniejszość.

ocenił(a) film na 9
Martasaa

amisze na bank nie ;p nie te ubrania i realia... jakieś konserwatywne gówno na pewno ;p (mam nadzieje, że nikogo nie uraziłam)

ocenił(a) film na 9
sobereczka

Urazić? Nazywając czyjeś wyznanie "gównem"? Skąd Ci to przyszło do głowy?

ocenił(a) film na 9
VojtasB

Trudno nazwać inaczej ideologię z góry poniżającą człowieka i nawet na pogrzebie traktującą go w pierwszej kolejności jako grzesznika.

ocenił(a) film na 9
Mroovkoyad

Własnie pokazałeś, że można nazwać inaczej. Tak trudno było?

ocenił(a) film na 8
Martasaa

Miejsce akcji znajduje się w Szkocji, więc podejrzewam, że potestantyzm, a dokładniej kalwinizm ;)

użytkownik usunięty
Martasaa

Kalwiniści na 100 procent.Luteranie nie są tak chłodni i rygorystyczni.

ocenił(a) film na 4

Zdecydowanie jakiś purytański odłam anglikanizmu.

ocenił(a) film na 9
Martasaa

to prezbiterianie.

pietmondrian

Tak czy inaczej, doktryna oparta na kalwinizmie...

jokris

Tak czy inaczej doktryna oparta na chrześcijaństwie. A chrześcijaństwo oparte jest na judaizmie. Itd.

W każdym bądź razie dla każdej religii typowe są idiotyczne zachowania (katolicyzm ma ich równie wiele i równie absurdalnych). Kwestia tylko na ile ateiści czy też humaniści są w stanie osłabić w danym społeczeństwie wpływy radykalnych kaznodziei na społeczeństwo. Gdyby w Polsce (jak zresztą w całej Europie) nie było dość silnej kontroli świeckiej na poczynaniami katolickich kapłanów i rozdziału religii od państwa - byłoby tu gorzej niż na Filipinach (tam katolicyzm jest dość skrajny, bowiem pozwolono mu na wiele).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones