PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=821}

Prosta historia

The Straight Story
7,7 50 982
oceny
7,7 10 1 50982
7,7 26
ocen krytyków
Prosta historia
powrót do forum filmu Prosta historia

Mówią, że ciężko byłoby rozpoznać, że film nakręcił Lynch, jednak ja zauważyłem moment, po którym można domyślić się, że to jest jego film. Ten charakterystyczny, "Lynchowski" klimat był widoczny szczególnie w jednej scenie... Przed wyjściem księdza z tego małego kościółka przy cmentarzu, zmieniła się muzyka i wejście bardzo mocno się rozświetliło... macie jakiś pomysł, co to mogło oznaczać? Scena właśnie w typowym klimacie dla Davida Lyncha, a z tego co widzę nie ma wątku na ten temat. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
Ceocs

Ciężko powiedzieć, faktycznie był taki efekt (przed chwilą skończyłem oglądać film). Może to po prostu gra światła, wynikająca z otwierania wewnętrznych drzwi w budynku. Tym niemniej charakterystyczny dla Lyncha, gratuluję oka

ocenił(a) film na 9
narysujmicos

Myślę, że narastał w nim niepokój przekraczając rzekę. Czuł, że podróż dobiega końca i może być za późno. Może szukał brata na cmentarzu. Potem w rozmowie z księdzem sam powiedział coś w stylu "czuję, że jestem cholernie blisko". I we mnie też narastał ten niepokój, a po tym właśnie poznaję Lyncha. Czujemy to co bohaterowie. Uważam, że ta audiowizualna zmiana tonacji jest świetnym zabiegiem.

ocenił(a) film na 9
Mati7o

Ładnie powiedziane. "Czujemy to, co bohaterowie" - od razu pomyślałem o innym jego filmie, Człowieku słoniu.

Ceocs

scena z jeleniami tez bardzo lynchowata

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones