PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181583}

Propozycja

The Proposition
7,2 7 630
ocen
7,2 10 1 7630
7,6 8
ocen krytyków
Propozycja
powrót do forum filmu Propozycja

Prawdziwe kino.

ocenił(a) film na 9

Nick Cave to dla mnie guru. A ten western to małe arcydzieło. Mocne kino z klarownym, mocnym przekazem. Nie rozumiem, jak może dołować zwycięstwo człowieczeństwa. (Bo są tu takie głosy, że film jest dołujący). Fantastyczna sceneria, pieczołowitość w detalach, atmosfera miejsca i czasu. Umiejętne operowanie ciszą.

piaskowy

Tu nie chodzi (mi przynajmniej) o to kto wygrał (moim zdaniem nikt), ani jak się zakończył ten film, tylko o to co się tam działo. A działo się naprawdę wiele.

ocenił(a) film na 9
gtagirl

Tobie nie chodzi, ale w filmie chodzi... O to, że w człowieczeństwie jest jakaś cząstka (Boska?), która domaga się miłości, dobroci i sprawiedliwości. I w nawet tak zdeprawowanej rzeczywistości dwaj główni bohaterzy (Charlie Burns i kapitan Stanley) potrafili ją w sobie wykrzesać.
Tobie zapewne chodzi o brutalne sceny, dojmujące realizmem. Ale przełknij to. W życiu bywa jeszcze gorzej.

piaskowy

Przełknęłam to nawet kilka razy. I przełknę jeszcze więcej. To w końcu jeden z moich ulubionych antywesternów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones