PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020076}
5,8 6 991
ocen
5,8 10 1 6991
5,3 38
ocen krytyków
Priscilla
powrót do forum filmu Priscilla

Priscilla. i Elvis

ocenił(a) film na 6

Film o Priscilli zaczyna się kiedy poznaje Elvisa a kończy w momencie rozstania. Zawiodło mnie przestawienie jej jako kobiety bez wyrazu, bez konsekwencji w zachowaniu, bez zmian, której główną częścią osobowości jest związek ze znanym królem rock n rolla. Miałoby to sens gdyby większa uwaga została poświęcona psychologii bohaterki i może pojawiłaby się choćby wzianka o tym jak potoczyło się jej późniejsze życie, bo bynajmniej nie skończyło po rozwodzie.
Nie jestem specjalistką w kwestii osób Priscilli i Elvisa ale od kilku lat śledzę i czytam o ich losach gdzieś w tle innych informacji. Mój obraz Priscilli który wyrobiłam sobie na podstawie tych szczątków był znacznie barwniejszy niż ten przedstawiony w filmie, który powienien traktować właśnie o niej.
Plus za to, że mi osobiście film się nie dłużył, był estetyczny, delikatny i przyjemny w odbiorze. Cieszę się, że Elvis nie został też zdemonizowany a przedstawiony realnie z perspektywy żony, chociaż też (na podstawie filmu) nie uznałabym go za postać ciekawą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones