PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=991}
7,1 47 123
oceny
7,1 10 1 47123
6,9 21
ocen krytyków
Prawdziwe kłamstwa
powrót do forum filmu Prawdziwe kłamstwa

Wiecie co jest najśmieszniejsze ? Że znajdą sie tacy co wezmą film na poważnie i będą mu wytykać np. mało realistyczne, przesadzone sceny akcji.

Jak dla mnie ten film zasługuje na kompletne 10/10. Jest ARCYDZIEŁEM w swoim gatunku. Takiego genialnego pastiszu nie ma nigdzie indziej (no może jeszcze w "Szybcy i martwi"). Absolutnie obłędne sceny akcji, każda jest osobnym dziełem sztuki, każda została mistrzowsko wyreżyserowana (w końcu to Cameron). Scena z samolotem pod koniec, scena na moście, scena z bazą terrorystów... I jeszcze spokojna (pozornie) scena w hotelu (mistrzostwo - klimatyczny półmrok, hotelowy pokój, deszcz spływający po szybach, fantastyczny zmysłowy taniec i niesamowicie odmieniona Helen). Zapomniałbym jeszcze o scenie która jest fantastycznym wyśmianiem pocałunków filmowych - zwykle jest w tle księżyc, zachodzące słońce, lub fajerwerki, a tu, jakże by inaczej, grzyb atomowy :D

Gra aktorska również powala. Jamie Lee Curtis zagrała tu po prostu więcej niż perfekcyjnie. Jak dla mnie - oskarowa rola. O Schwarzeneggerze też można wiele pozytywnych słów napisać. Idealnie dobrany do tej roli, bo przecież przez praktycznie cały film wyśmiewa swoje dotychczasowe role z filmów typu "Predator". I nie zawala, bo do kolejnych scen podchodzi z rozbrajającym dystansem.

Aż ciężko podsumować... Choć ten film oglądałem z 10 razy, ciągle wciąga i bawi mnie tak samo :)

PS: Polecam oglądnięcie kilkukrotne, bo zauważa się wtedy sporo nowych szczegółów które jeszcze bardziej potwierdzają geniusz filmu

ocenił(a) film na 6
krevek

zgadzam się praktycznie z wszystkim co napisałes, ode mnie film ma 9 ale mogę go oglądać wszędzie i zawsze. Jamie Lee Curtis to dla mnie również oskarowa kreacja, skoro Tomei dostała za ''Mój kuzyn Vinny'' to tym bardziej Curtis za ''True Lies'' geniale komedioe wcielenie. Trzeba dodać jeszcze wprost arcyzabawnego Billa Paxtona - totalnie niedoceniony aktor, a każda scena z jego udziałem należy do najzabawniejszym w filmie.\

Cameron to mistrz, król i władca kina akcji!!! Sceny akcji w jego filmach się nie starzeją.

ocenił(a) film na 6
GhostFace

sorry za literówki pisane w pośpiechu

ocenił(a) film na 6
GhostFace

Dodam coś jeszcze, bardzo podoba mi sie że widze na tym forum wielu uzytkowników którzy cenią kino ambitne, ale kiedy dostają taką wypasioną rozrywkę(nie pasztety w stylu Emmericha czy Baya), to potrafią to docenić(ocenami;)) i wszystkich takowych userów POZDRAWIAM!

krevek

Zgadzam się z Panami. Cameron stworzył świetne widowisko i ubrał je w ambitny humorystyczny garnitur. Świetna gra aktorska, perfekcyjnie dopracowane sceny akcji i efekty specjalne, które robią wrażenie do dzisiaj. Filmy Camerona mają to do siebie że z chęcią się do nich wraca, choćby po to żeby tak jak wspomniał przedmówca - połączyć kolejne elementy perfekcyjnej układanki.

Czekam na Avatara!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones