PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704026}

Praktykant

The Intern
7,2 203 096
ocen
7,2 10 1 203096
6,0 21
ocen krytyków
Praktykant
powrót do forum filmu Praktykant

plusy: film jest pozytywny, pokazuje pozytywnych, zaangażowanych w swoje życie ludzi, czym inspiruje- szczególnie główny bohater ma potencjał, nigdy nie mówi za duzo, a jak mówi czy robi to tylko rzeczy właściwe, moze nawet jest zbyt idealny? fajny gość, serdeczny, pomocny, ale tez ma swoje zasady
obydwoje główni bohaterowie-otwarci na innych, zrównoważeni emocjonalnie, pracowici
minusy-jestem przewrazliwiona na punkcie scenografii, świat w tym filmie jest sztuczny i nierealny, domy urzadzone i wysprzatne jak do sesji w magazynie wnetrzarskim z wyzszej półki, nikt w realu nie ma tak idealnie ułozonych poduszek na co dzien, na pewno nie samotny starzec, to półka dla desingerów i stylistów, nie przecietnych ludzi-
wszyscy maja idealne, nierealne domki- wiec scenarzysci przesadzili, co m.in.przerysowuje jak dla mnie film w kierunku- "nierealnie słodki"
poza tym duzo kryptoreklamy marek np. apple
"nierealnie słodzcy" są tez pracownicy tej firmy, ale to moze urok takich lekkich filmików, maja pokazywac, swiat w ktorym chcielibysmy zyc, a nie ten nasz szarawy...
nie jestem takze przekonana do wartosci głównej bohaterki- jest tak zaanagzowana w pracę, że nie zachowuje równowagi zyciowej, jakby faktycznie brakowało jej pracownikow czy asystentow, ma manię robienia wszystkiego sama, na zycie prywatne i odpoczynek nie przewiduje czasu, jakby nie miala takiej potrzeby- to mi sie nie podobało, a Wy jak ją odbieracie?

ocenił(a) film na 6
marianna_p

De Niro grał na prawdę fajnego człowieka, ona faktycznie mocno zakręcona i nastawiona jednostronnie tylko na pracę

marianna_p

Wiesz to że nie jesteś przekonana co do wartości głównej bohaterki nie zmienia tego że tacy ludzie jak najbardziej istnieją, nawet zdecydowanie bardziej nastawieni tylko na karierę nic poza tym. Jak dla mnie film ok trochę za mało w nim konfliktu, ale fajnie się ogląda takie filmy, są przyjemne. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
marianna_p

Jeżeli chodzi o te wnętrza to możliwe ze znasz tylko takie domy gdzie nie ma porządku. U mnie w domu na pietrze mieszka matka która jest już wdową mieszkanie zawsze ma wysprzątane jak w katalogu. Nie jesteśmy bogaczami ale poduszki w sypialni ma ułożone zawsze co do centymetra. Jak muszę przenocować kogoś w sypialni matki pod jej nieobecność, robię zdjęcie aby wiedzieć jak wszystko później ułożyć. Takie domy naprawdę istnieją i nie trzeba mieć sprzątaczek i służby. Znam wiele domów znajomych w których tez występuje taki porządek. Z drugiej strony z racji wykonywania mojej pracy oglądam domy najbogatszych ludzi w naszym kraju i widziałem wiele, także bałagan i niechlujstwo.

marianna_p

Takie zaangażowanie w prace nie jest niczym niespotykanym. Dotyczy wielu ludzi na stanowiskach kierowniczych, poza tym to norma u tych, którzy zbudowali swój sukces od zera. Widziałam wielu prezesów i właścicielek firm, którzy wręcz nie radzili sobie z obowiązkami w pracy, ale nie byli w stanie oddać nikomu nawet części, bo przecież "nikt nie dopilnuje tak dobrze, jak oni". Ekstremista, którego znam, zatrudnił dyrektora zarządzającego pod presją rodziny, po czym nie pozwolił facetowi pracować - tak go nadzorował, kontrolował i wymuszał swoją wizję (gorszą) zarządzania, że dobry i doświadczony manager się zawinął, bo szef nie był w stanie pogodzić się z potrzebą oddania obowiązków. Bohaterka filmu prezentuje wbrew pozorom bardzo częstą przypadłość ludzi, którzy ciężką pracą zapracowali na sukces i nie są w stanie uwierzyć, że już nadszedł etap, w którym bez nich nie będzie katastrofy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones