PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741304}

Pozory prawdy

Misconduct
5,5 10 448
ocen
5,5 10 1 10448
Pozory prawdy
powrót do forum filmu Pozory prawdy

Wyjaśnienie

ocenił(a) film na 5

Po cholerę Abrams próbował wrobić Bena w zabójstwo Emily, a potem zlecił jego zabójstwo temu kolesiowi na motorze? Przecież zawarli ugodę z tym miliarderem i Ben by porzucił pozew. W ogóle cała fabuła się kupy nie trzyma.

ocenił(a) film na 7
agatakoniak

Nie zrozumiałeś finałowej sceny z Abramsem. Padają tam słowa Bena, że Abrams celowo przegrywał sprawy z Denningiem bo mieli spółę. Denning miał firmę wartą 8,5 miliarda $ i opłacał wszystkich, również Abramsa, którego kancelaria prowadziła pozwy klientów przeciwko tej firmie. Abrams początkowo nie wierzył w Bena, później stało sie oczywiste, że Ben odkryje układ więc musiał się go pozbyć.
Natomiast Denning odkrył wcześniej machlojki młodej żony i po pierwsze ratował swoją osobę i firmę, a po drugie chciał ją ukarać, za nielojalność.
Wszystko się pięknie spina, tylko nie podają bezpośrednio niczego na tacy, licząc na inteligencję widzów. Niestety płonne marzenia produkcji i stąd niskie oceny.
Dodam, że żona Bena od początku podejrzewała go o zdradę (motyw z mocnymi perfumami - wyczuła je, gdy wtocił od Emily, a mąż poszedł brać prysznic, później poznała Emily w knajpie). Generalnie wszyscy chcieli rozwiązać swoje problemy, nawet motocyklista miał swój motyw (umierał).

Raf KRK

Fabuła kupy się w zasadzie trzyma (momentami naciągana). Ale im bliżej końca tym częściej zadawałem sobie pytanie co zostałoby z tego filmu, gdyby wyciąć sceny z Hopkinsem i Pacino...

ocenił(a) film na 7
ireneuszfila

Wyciąć to być może zbyt radykalne? Ale faktem jest, że gdyby nie Pacino i Hopkins, to myślę, ze szkoda byłoby na ten film czasu. Obaj pociągnęli film i zrobili robotę. Lecz z drugiej strony zagrali "po swojemu" i to nie były wybitne role na miarę ich talentu.

Raf KRK

Motocyklista umierał, ale nie próbował zabić właściciela firmy farmaceutycznej, tylko podrzędnego adwokata. Po co dźgał nożem jego żonę, po co miałby go chować pod podłogą kościoła i po jakiego grzyba zabił sąsiadkę Emily. Postać tego motocyklisty w ogóle nie pasowała do żadnej sceny w filmie. Odnośnie zaś samej Emily, finalnie wyszło że zabiła ją zazdrosna żona, więc ani Denning ani Abrams nie brali w tym udziału. I wychodzi na to, że żaden z nich nie chciał wrobić Bena w to morderstwo, bo ciało Emily przeniósł motocyklista. Albo oglądałam nieuważnie, albo naprawdę się to kupy nie trzyma.

dzina26

Jeszcze dodam, że postać grana przez Julię Stiles (którą uwielbiam) również była totalnie zbędna i nie wniosła dosłownie niczego na żadnym etapie filmu. Szkoda aktorki do roli tła.

ocenił(a) film na 7
dzina26

Nie wierzył bym na 100% w to co mówi żona… Po co słowa ze to cała prawda? Po co ten szyderczy uśmieszek? Wszedłem tu zrozumieć film bo najgorszy nie był ale chyba przekombinowali z tym domysleniem się wszystkiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones