PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10043747}
5,8 2 044
oceny
5,8 10 1 2044
3,9 7
ocen krytyków
Powstaniec 1863
powrót do forum filmu Powstaniec 1863

Film fabularny

ocenił(a) film na 8

Widziałam film. Robi wrażenie. Trzyma w napięciu do końca. Faktycznie trzeba traktować go jak film fabularny, nie historyczny. Brzóska jest przedstawiony jako wrażliwy i delikatny bohater. Świetna rola. Eryk! Rewelacyjny. Polecam.

ocenił(a) film na 3
AdriAda

O, )ezu, w jakim napięciu? Wiadomo, że główny bohater przeżył, bo to jego wspomnienia. Wynik powstania też jest wiadomy, przynajmniej niektórym ;) A film po prostu nudny.

ocenił(a) film na 8
mak65

Główny bohater przeżył? A to ciekawe...

ocenił(a) film na 8
AdriAda

Poza tym każdy ma prawo przeżywać film na swój sposób. Mi się podobał ten film i trzymał mnie w napięciu.

ocenił(a) film na 4
AdriAda

Kilku obwiesi biegających po lesie, nawet nie wiadomo o co chodzi.

ocenił(a) film na 6
stadnicki82

Nie wiesz o co chodzi, boś głupi.

ocenił(a) film na 4
sweet_anger

Tak się składa że kończyłem historię a na studiach napisała dwa referaty o życiu codziennym w Powstaniu Styczniowym, więc trochę wiem i to jeszcze o powstaniu na Podlasiu bo stamtąd pochodzą. Sam film jest zlepkiem chaotycznie pociętych scen które kompletnie nic nie mówił co się dzieje dookoła, wygląda tak jakby czterech gości walczyło z innymi czterema gośćmi. Biegajacy z krzyżem ksiądz, pełno bzdur historycznych, nuda, gadanina o niczym i wylewający się zewsząd patos i machanie flaga. W wielu dokumentach są lepsze sceny batalistyczne niż w tym czymś. Więc głupi to ty jesteś bo nawet nie potrafisz realnie filmu ocenić.

ocenił(a) film na 6
stadnicki82

Ok, źle oceniłam. Zwracam honor. Filmu jeszcze nie widziałam. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
sweet_anger

Spoko. Pierwsze 30 minut daje radę. Ale potem idzie w stronę religijnego patosu bez żadnych scen batalistycznych.

ocenił(a) film na 8
stadnicki82

Myślę, że jeżeli idzie się do kina z nastawieniem na walki batalistyczne, to faktycznie można być zawiedzionym. Natomiast jeżeli tak jak ja, szuka się opowieści o ludzkich dramatach, rozterkach i konieczności dokonania słusznego wyboru, to ten film jak najbardziej spełnia te wymagania. Pozdrawiam przedmówców :)

ocenił(a) film na 4
AdriAda

super, uwielbiam takie filmy, ale trzeba zrobić to dobrze a nie wymachiwać kamerą w lesie i szukać księdza który z jedną miną chodzi po lesie. Bo jeżeli temu dałeś 8 to ile dasz Skazanym na Shawshank? Bo to jest dopiero film wybitny o ludzkich wyborach.

stadnicki82

Kto ci niby NAPISAŁA te regeraty??:D Przygadał kocioł garnkowi a sam smoli

ocenił(a) film na 4
GalaQXus

naucz się pisać po polsku albo pójdź na studia i sam sobie napiszesz prace roczne

stadnicki82

zgadzam się,film marnota

ocenił(a) film na 3
AdriAda

Oczywiście, że masz rację, nawet Wiki twierdzi, że Brzóska został powieszony, a Wiki nie myli się nigdy. Jednak bohater, który w 1920 roku wspomina przytaczane wydarzenia, raczej przeżył, skoro wspomina...

ocenił(a) film na 6
mak65

to sa wspomnienia dzieciaka (Antka)

ocenił(a) film na 9
mak65

Nie trolluj tylko obejrzyj film zanim napiszesz opinię. …. Skompromitowałeś się na całej linii ojkofobie!

ocenił(a) film na 1
AdriAda

Film ten jest nudny i pozbawiony logiki niczym "Napoleon" Ridleya Scotta. Wydarzenia filmowe nie mają ciągu przyczynowo-skutkowego, postacie są płytkie, a kurier Antek, który miał być protagonistą tego filmu nie ma żadnego wpływu na fabułę, nie wspominając o tych dwóch scenach z obrony Warszawy przed bolszewikami, które można było spokojnie wyciąć.

ocenił(a) film na 8
religawojtek

Chyba oglądaliśmy dwa różne filmy. Postać Antka ma wpływ na fabułę i na zachowanie ks Brzóski. Nie podobał się Panu, ma Pan do tego prawo. Ja odebrałam ten film pozytywnie i byłam mile zaskoczona.

ocenił(a) film na 9
religawojtek

Szukasz na siłę dziury w całym. Film był logiczny a Antek grał taką rolę jaką miał pełnić w tym filmie ..,

AdriAda

Konto utworzone 5 dni temu i w tym samym dniu film oceniony na 8 (wiadomo, że nie na 10, żeby zachować wiarygodność). Nie ma problemu, starasz się. W końcu za to Ci płacą.

ocenił(a) film na 8
NabuchodonozorX

Czyżby nowi użytkownicy nie mieli prawa krytyki? To smutne, że moja ocena filmu jest pretekstem, do oceny mnie samej. Życze miłego dnia. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
NabuchodonozorX

Podważanie, wiarygodności na podstawie daty utworzenia konta, świadczy tylko o tobie.

ocenił(a) film na 2
AdriAda

Fejk konto, które oceniło tylko jeden film xD

ocenił(a) film na 8
Nienasycony_Buhaj

Pytam po raz kolejny: czy nowi użytkownicy nie mają prawa oceny filmu? Czy nie mają prawa do własnej opinii? Muszą zgadzać się z pozostałymi "starymi" użytkownikami? Weszłam tutaj, żeby wyrazić swoją opinię na temat filmu, który mi się spodobał a jestem wciąż atakowana. Nienasycony_buhaj.... Mówi samo za siebie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
AdriAda

a kto napisał, ze nie maja prawa do oceny? napisalem, ze twoja opnia jest nic nie warta bo jestes fejk kontem.

ocenił(a) film na 8
Nienasycony_Buhaj

To przyjmij do wiadomości, że jestem widzem, który obejrzał film i ocenił go wg subiektywnej oceny. Może napiszesz, kto Tobie płaci za obrażanie użytkowników portalu?

ocenił(a) film na 2
AdriAda

i jaki ten ktos mialby zysk z obrazania uzytkownikow filmwebu/? bo wiadomo kto ma zysk z zawyzonej oceny slabego filmu.

ocenił(a) film na 8
Nienasycony_Buhaj

To, że film jest słaby, to Pana ocena. Proszę to w końcu zrozumieć, że istnieją ludzie, którzy mają i mogą mieć odmienne wrażenia od Pana. Jeżeli chciałam przyznać wyższą ocenę, miałam do tego prawo. Ale Pan nie ma prawa mnie przez to oczerniać, wmawiając mi, że jestem niewiarygodna i opłacona. Zamiast przeprosić, będzie Pan kontynuować swoje bezpodstawne domysły? Strata czasu i nerwów. Życze spokojnego dnia.

ocenił(a) film na 9
AdriAda

Komuch tego nie zrozumie, dla nich równość jest wtedy jak każdy myśli tak samo.

ocenił(a) film na 2
Miroslaw_Dobrzanski

jak biedny i bogaty mysli tak samo to jest rownosc? nic dziwnego, ze z tak ograniczonym mysleniem jedyna droga do zarabiania jest dla ciebie tworzenie fikcyjncy kont na filmwebie.

ocenił(a) film na 10
AdriAda

Zgadzam się. Popłakałem się pod koniec filmu. Wzruszający. Świetny Pazura i Olbrychski. Dobre zdjęcia i muzyka. Trzyma w napięciu.

ocenił(a) film na 3
AndrzejChyra4

Olbrychski z rolą na 4 zdania i tyleż minut? On nawet nie miał co pokazać poza spojrzeniem w kamerę, które budzi co najwyżej zażenowanie.

AdriAda

Ja tu widzę wysyp rejestracji w styczniu 2024, wysyp pozytywnych opinii. Uważam, że filmweb powinien pozwolić oceniać film po dłuższym stażu,

ocenił(a) film na 1
AdriAda

Popłakałam się.? Chyba że smiehu...albo żalu nad polską kinematografią

ocenił(a) film na 8
szymon_majchrzak_filmweb

A ja napisałam, że płakałam? Coraz bardziej irytują mnie te prowokacje. Najpierw zarzuca się mi, że jestem "fikcyjnym kontem", potem, że płakałam. Nie tak wyobrażałam sobie to forum. Najwyraźniej nie można mieć swojego zdania i co gorsza publicznie go wyrazić... Moje odczucia po obejrzeniu filmu są negowane i wyśmiewane... Szkoda słów...

ocenił(a) film na 1
AdriAda

O dziwo nie mogę dodać mojej kropki nad ... Zacznijmy od tego że to propaganda medialna która ni jak ma się do rzeczywistości ... Koszmarna obsada która udziela się politycznie ?Nie wiem czy z własnej g ...y ? czy dla pieniędzy ? Chyba jedno i drugie ! Zero zdroworozsądkowego myślenia sobą reprezentują ...I dla tego brylują w mediach głównego ścieku ,np;promując preparaty do ... Ogólnie ten film to śmieć ! Raczej zero zaskoczenia z mojej strony ... Dno !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones