PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35746}

Powstanie

Uprising
5,5 939
ocen
5,5 10 1 939
Powstanie
powrót do forum filmu Powstanie

Właśnie obejżałem ten żałosny film sponsorowany pewnie przez amerykańskich żydów i uważam że jest jednym z najgorszych filmów jakie ostatnio oglądałem.Film ukazuje nam garstke żydowskich superbohaterów(nawiasem mówiąc mógł reżyser któregoś ubrać w strój Batmana albo Supermena)walczących z nieudacznikami w mundurach SS którzy jak było widać na filmie nie umieli się kompletnie posługiwać bronią już nie wspominając o celności strzałów(żaden z tych SS-manów nawet plastikowego kwiatka w wesołym miasteczku by nie wygrał).No i oczywiście Polacy przedstawieni jako chyba bardziej antysemiccy niż naziści,ludzie którzy donoszą sprzedają w najlepszym przypadku są alkoholikami albo spekulantami a nasza wspaniała Armia Krajowa ukazana jako nic nie znacząca mała organizacja nie dorastająca do pięt żydowskim powstańcom.
Podsumowując obejżałem wiele filmów wojennych(nie mówie tu o typowo propagandowych)które w mniejszym lub większym stopniu odbiegały od prawdy historycznej ale to już było przegięcie na maxa.Nie polecam nikomu chyba że ktoś nie może zasnąć to proponuje jako zastępczy lek nasenny.Najgorsze w tym wszystkim jest to że wielu młodych ludzi myśli że tak było naprawde .

ocenił(a) film na 4
MALAK

Po pierwsze, odniosłem podobne wrażenie jeśli chodzi o przedstawienie Polaków (praktycznie tylko jako pijaczków, tchórzy i kombinatorów), włącznie z sugerowaniem tchórzowskiej i egoistycznej postawy AK. Chyba nie używałbym mocnych słów, ale.... Przyznaję, że jeśli chodzi o historię, nie jestem specem. Dlatego sam nie do końca wiem, co o tym myśleć. Albo mnie źle uczono, a film opowiada prawdę. Albo amerykańscy Żydzi są niedoinformowani. Albo takie jest podejście (i poczucie wdzięczności) Żydów.
Po drugie, chyba była pewna sprzeczność w rozumowaniu Żydów w tym filmie. Praktycznie przez cały film uważali się za Żydów i myśleli o Palestynie jako swojej ojczyźnie. Tylko raz (może parę razy) powiedzieli, że są Polakami (np wtedy kiedy potrzebowali broń od partyzantów). Czyżby Żydzi byli Polakami wtedy, kiedy było to dla nich wygodne?

Wniebowziety

z tego filmu wynika że chyba tak...to tylko świadczy o ich dwulicowości !!!!!

Generalfeldmarschall

androny z ambony.

Wniebowziety

Owszem. Taka postawa była dosc powszechna, ale rozumiem paniczny strach, w jakim zydzi zyli. Poza tym, w ich swietej ksiedze (Talmudzie) stoi jak byk, ze zyd dla ratowania wlasnego zycia moze klamac, a nawet poswiecic kazdego, wlacznie z czlonkami najblizszej rodziny.

MALAK

androny z ambony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones