PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8825}

Powrót do przyszłości III

Back to the Future Part III
7,4 158 380
ocen
7,4 10 1 158380
7,4 26
ocen krytyków
Powrót do przyszłości III
powrót do forum filmu Powrót do przyszłości III

nie schodzi poniżej "9", w każdym mamy do czynienia z humorem przedniej próby, z wdziękiem, z fantazją, świetnym aktorstwem, utrzymaniem równowagi między wszystkimi elementami czegoś, co zwiemy dobrym filmem - nie ma przerostu efektów, gra aktorów doskonała, pomysły scenariuszowe zaskakujące i, co najdziwniejsze, nawet tak zdystansowanym, bo w średnim wieku facetom, jak ja, łatwo wejść w akcję, przejąć się czymś, co z gruntu jest zmyślone. Jeszcze, siłą nawyku, daję 9 gwiazdek, zostawiając "10" może swoim Fellinim, Wajdom, Zanussim, ale po prawdzie - czy ktokolwiek wymyślił i zrealizował w kategorii "popularny film przygodowo-fantastyczny" cokolwiek lepszego, godnego miana arcydzieła gatunku?

Wydmin

Nic dodać, nic ująć. Cała trylogia jest przykładem jak robić dobre(czy raczej genialne) kino rozrywkowe. Tu nawet ciężko mówić o tym, że kontynuacje są gorsze od pierwszej części, bu tu się wszystko zazębia, stanowi całość. Wszystko tu współgra -gra aktorów, scenariusz, muzyka, to wszystko wpływa na oceną trylogii, jako dzieła wybitnego w swoim gatunku. Zawsze mnie dziwi jak ktoś podchodzi do oceny filmów na zasadzie, że to nie jest film ambitny to np. oceny 8-10 nie może dostać. Wg mnie trzeba oceniać gatunkami. Ten film(czy raczej trylogia) to najlepszy przykład jak zrobić dobre kino rozrywkowe. Zresztą jeszcze klika filmów z lat 80 to idealne przykłady jak robić dobre filmy komercyjne. W latach 90 jeszcze nie było źle, potem do głosu doszły efekty specjalne, gdzie nieważny scenariusz byle władować miliony w efekty, to się film sprzeda...Obecnie to efekty specjalne w filmach rozrywkowych mamy takie o których 20 lat temu mogliśmy jedynie marzyć, ale scenariusz większości filmów kuleje...

ocenił(a) film na 9
Legolas

Dokładnie tak!

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Nic dodać nic ująć. Świetne napisane. Mi co jeszcze się podoba to granie na emocjach widza. Każdy doskonale wie że film się dobrze skończy a mimo to ogląda to z zapartym tchem i kibicuje bohaterom. Tak jak wspomniałeś, świetny humor, naprawdę na poziomie, niekiedy absurdalne poczucie humoru które bawi we wszystkich częściach. Aktorstwo również niesamowite, chemia między aktorami aż bije. Do tego charakteryzacja i tak oto otrzymujemy trylogię która w każdej części trzyma swój bardzo wysoki poziom. Ostatnio odswiezylem sobie te filmy i byłem zaskoczony że one mimo ponad 30 lat w ogóle się nie zestarzały. Ogląda się to świetnie, z wypiekami na twarzy i autentycznie utożsamia z bohaterami. Piękne kino. Mistrzostwo dla mnie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones