PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34657}

Powrót do marzeń

Omohide Poro Poro
7,3 7 115
ocen
7,3 10 1 7115
8,4 5
ocen krytyków
Powrót do marzeń
powrót do forum filmu Powrót do marzeń

Początek filmu, bohaterka opowiada o swoim dzieciństwie, oh jakie to miłe, typowo japońskie. Ot, kolejna anime dla dzieciaków.

W środku filmu, coś zaczęło mi świtać w głowie, że film ma jakieś ukryte przesłanie. I nagle widzę tą samą bohaterkę która ma już powyżej 25-lat, która nie czuję się za dobrze w swoim życiu. Dręczą ją pytania, wspomnienia, myśli. Raz wraca do dobrych chwil, by szybko ją zestawić z smutną rzeczywistością. Co by było gdyby. Poczułam więź łączącą mnie z tą fikcyjną postacią, nagle zdałam sobie sprawę że podobne pytania sama sobie zadaje. Efekt był tym silniejszy, kiedy nie wiedziałam jaki jest cel tego filmu, i sama zaczęłam odgadywać jego przesłanie.

Koniec filmu, polegał na tym, że długo łkałam ale z szczęścia. Isao Takahata po raz kolejny ujął mnie swoim dojrzałym, niesamowitym filmem.

ocenił(a) film na 8

Podzielam twą opinię, ale tytuł bym zmieniła. Film dobry dla dojrzałych romantyków. :-)

ocenił(a) film na 9

Mam podobne wrażenie, kiedyś próbowałam to oglądać jak miałam z 15 lat, na fali zachwytu Studiem Ghibli. Oczywiście nie zaskoczyło. Właśnie obejrzałam cały, mam teraz 25 lat i doceniam bardzo to cudeńko. Wielki plus za zrobienie z tego animacji, a nie zwykłego filmu aktorskiego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones