PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34260}

Postrach nocy

Fright Night
6,5 5 429
ocen
6,5 10 1 5429
6,0 5
ocen krytyków
Postrach nocy
powrót do forum filmu Postrach nocy

Moja wielka miłość

ocenił(a) film na 10

Kocham ten film.
Skończyłam właśnie oglądać nową wersję i jest dokładnie to, czego się spodziewałam - banał, powierzchowność, prostota.

To co było najpiękniejsze w pierwowzorze, to emocje, namiętności. Uwiedzenie Amy na dyskotece i to gdy obudziła się w domu Jerry'ego, doprowadzenie jej do tego by sama chciała być ugryziona (a nie zmuszenie jej i ugryzienie na siłę, jak w nowej wersji) to najlepsze momenty w filmie. Do tego uwiedzenie Eda (nie mam na myśli uwiedzenia miłosnego, ale uwiedzenie wampirze) bez napadnięcia, zmuszenia (jak w nowej wersji), tylko dzięki słowom, zrozumieniu wobec samotności Eda, dokładnie jak w słowach idealnego utworu "Come to me" z pierwowzoru:

"Twoje życie jest wciąż takie samo
Dzień za dniem
Wszystko co robisz,
Robisz na ten sam sposób
Potrafię pokazać Ci świat w innym świetle
(...)
Przyjdź do mnie
Gdy jesteś samotny,
Gdyż mam coś specjalnego dla Ciebie
Jedynie dla Ciebie… "

Sądzę jednak, że jest to film już tknięty zębem czasu i jeśli ktoś nigdy go nie widział i zobaczy go teraz po raz pierwszy, by sprawdzić czym niektórzy się zachwycają - będzie zawiedziony.

ocenił(a) film na 8
Sighma

Też go uwielbiam.

ocenił(a) film na 7
Sighma

scena na dyskotece sprawiła, że zrobiło mi się aż mega gorąco. sama w tamtym momencie zapragnęłam by ktoś, a może i sam Jerry zrobił to samo ze mną ;p coś pięknego

ocenił(a) film na 10
brunetka89

Chyba każda dziewczyna chciała :>

Sighma

Nie. Nie chciałaby

ocenił(a) film na 7
Sighma

Ja wczoraj widziałam po raz pierwszy ten film. Jestem oczarowana. Dlaczego? Kto pamięta oglądanie filmów tak jak bohater w TV ekran 14 lub 20 cali? albo czekanie do późna w nocy na serial lub program? spotykanie się młodych ludzi w burgerowni, lodziarni? telefon na monety w dyskotece hahaha może z sentymentu, ale mi się ten komedio/horror podobał, lubię ten klimat. Wiadomo, że charakteryzacja i efekty specjalne się postarzały, ale poczułam klimat.

ocenił(a) film na 10
gabi_2

Najważniejsze pytanie: czy też chciałaś, by Jerry Cię dziabnął? ;>

ocenił(a) film na 10
Sighma

Moze znasz jeszcze filmy w podobnym klimacie?

ocenił(a) film na 10
gok_U

Ale koniecznie horror?

ocenił(a) film na 10
Sighma

Nie koniecznie

ocenił(a) film na 8
gok_U

Ale jakim klimacie konkretnie? Lat 80? Wampirów?

ocenił(a) film na 8
Sighma

Amanda Bearse ładna była kiedyś :)

ocenił(a) film na 10
Sighma

I ten klimat, cudo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones