PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10029803}

Poprzednie życie

Past Lives
7,3 19 904
oceny
7,3 10 1 19904
6,9 42
oceny krytyków
Poprzednie życie
powrót do forum filmu Poprzednie życie

Miałem taką myśl wychodząc, że pewnie ten film nie spodoba się ludziom, którzy na ten przykład żyli tylko z jedną osobą całość życia i nie doświadczyli podobnej rozterki w stopniu chociaz minimalnym - wtedy dużo łatwiej rezonować z niedopowiedzianym emocjami.

Na plus jeszcze poruszenie tematu wielokulturowości imigranta i o tym jak wpływa na to zawiązywane relacje.

Ostatnia scena fantastyczna, może odrobinkę przerysowana, ale jeśli ktoś myśli, że takie rzeczy się nie zdarzają, to jeszcze życia nie widział.

Miszmasz_3

Dokładnie tak.

ocenił(a) film na 6
Miszmasz_3

Ciekawi mnie ten film. Polecasz?

ocenił(a) film na 8
ar_g

Jak najbardziej - tylko polecam wziąć sobie do serca to co napisałem w oryginalnej recenzji, aby potem nie wyjść zawiedzionym. ;)

ocenił(a) film na 6
Miszmasz_3

Dzięki

ocenił(a) film na 10
Miszmasz_3

Dokładnie. Na koniec płakałam razem z nią.

ocenił(a) film na 8
ewelina_m

Nie ukrywam, że sam parę męskich łez uroniłem ;)

ocenił(a) film na 10
Miszmasz_3

Nie ma w tym nic złego, emocje trzeba wyrzucić :⁠-⁠) Miłość powinna być prosta, a bywa skomplikowana. Ludzie są tak blisko od szczęścia, a jednocześnie tak daleko. Zamiast jasno i wprost wyjawić uczucia, to przechodzą jak przez labirynt, ukrywając i tłumiąc je w sobie przez lata. Kochają się, ale tłumaczą, że jednak nie są sobie przeznaczeni i że tak będzie lepiej dla wszystkich, cierpiąc potem długie lata. Dorośli powinni mieć szczerość dziecka, wtedy wszystko byłoby prostsze :⁠-⁠)

ocenił(a) film na 8
ewelina_m

Amen to that :-) ludzie rzadko kiedy są ze sobą i innymi tak do końca szczerzy, a szkoda! Niemniej, ciężko chyba powiedzieć tutaj, że mamy do czynienia ze smutnym zakończeniem - Bohaterka po prostu poszła inną drogą, niekoniecznie gorszą. :-)

ocenił(a) film na 10
Miszmasz_3

Tak, smutne zakończenie. Przez resztę życia będzie o nim myślała, udając że z mężem jest jej dobrze. Tego się nie zapomina, to taka niewykorzystana szansa. To podobnie jak z zakupem np. ubrania, mamy okazję przymierzyć oba i zdecydować, które lepsze i które kupimy i już nie będziemy myśleć o tym którego nie kupiliśmy, bo wiemy, że nie było wygodne. Z ludźmi jest o tyle ciężej, że nie zawsze możemy przetestować bycie w związku z daną osobą, bo trzeba wybrać jedną i przez resztę dni zastanawiać się, czy dobrze wybraliśmy :⁠-⁠D

ocenił(a) film na 6
ewelina_m

Ładne porównanie z tymi ciuchamii ludźmi, mądre słowa. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Alex303

Dzięki :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
ewelina_m

Oj ja również płakałam razem z nią. Film niezwykły, daje do myślenia

Miszmasz_3

Dla mnie to byłoby przekonujące, gdyby ich relacja się zawiązała w bardziej dojrzałym pod kątem emocji wieku. Czyli na przykład okres liceum/studiów. Jednak nie przemawia do mnie wizja, że tęsknię za kimś tak bardzo, z kim przyjaźniłam się mając 12 lat, że muszę się z tą osobą zobaczyć po 20 latach. Czy nawet wcześniej. Ja w wieku 12 lat bawiłam się jeszcze lalkami Barbie, dlatego nie uroniłam jednej łzy podczas filmu. Ale! (UWAGA, SPOJLER) Poruszyło mnie w scenie końcowej to, że jej mąż czekał na nią na schodach i to, jak przyjął jej żal.

ocenił(a) film na 8
Miszmasz_3

W punkt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones