PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8782}
6,1 137
ocen
6,1 10 1 137
Pomiędzy wilki
powrót do forum filmu Pomiędzy wilki

Wspaniałe zdjęcia, udana scenografia. Charakterystyczne dla twórczości Pruszyńskiego, spokojne, ale poważne i rozważne podejście do tamtych burzliwych czasów. Świetne rola Piotra Dejmka, Katarzyny Gniewkowskiej, Grażyny Szapołowskiej i Henryka Bisty. Prawdziwe, ale nie histeryczne dylematy polskich żołnierzy na Zachodzie, a szczególnie tych pochodzących z "Kresów" (pilot RAF-u) : co robić po zakończeniu wojny - wracać do Polsk czy zostać gdzieś na emigracji, wiedząc, że ich rodzinne strony są już "za granicą" i że w ciągu tych 6 lat wszystko się zmieniło... Jedni wracali, inni tęsknili. TVP "wykopuje" filmy z "przełomu lat 80./90. XX w.

kkutz

Gdzie można go obejrzeć Online ?

ocenił(a) film na 8
budny1987

Nie pamiętam gdzie go oglądałem. Wydaje mi się, że raczej w Tv, nie w internecie. Mogę się mylić, poza tym w TV puszczają nie dobre filmy, tylko filmy, które dadzą im gwarancję zarobku, Czasem coś się trafi, że aż się człowiek dziwi. Szukaj, zaznacz w FW i szukaj w necie? Polskie filmy z lat 80. i starsze są raczej skazane na zapomnienie, bo są wyrzutem wobec ponad 30 "niepodległej kinematografii", która jest tandetna i musi się posiłkować filmami zrobionymi "za komuny", różnymi "Znachorami", "Orłami", Westerplatte i można by wyliczać. W czasach "ucisku" robiono lepsze filmy niż za "niepodległości" - kasiora. Jasne, że jest to uogólnienie, ale polski film bardzo zjechał w dół po 89 roku. Oprócz Smarzowskiego z nowych twórców (nie liczę tych, którzy zaczynali w PRL-u) = cienizna. A i tego Smarzowskiego to by najchętniej zniszczono za jego bezkompromisową prawdę ekranu. Polskie piekiełko... Powodzenia, pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones