PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640318}

Polowanie

Jagten
7,8 121 993
oceny
7,8 10 1 121993
7,8 32
oceny krytyków
Polowanie
powrót do forum filmu Polowanie

Przynajmniej dla mnie :)

Po takich oskarżeniach nie wierzę w powrót do tego społeczeństwa. Zawsze ktoś w tyle głowy będzie miał, że może jednak coś się wydarzyło, cokolwiek się wydarzy, to Lucas będzie pierwszym podejrzanym...

W tym obecnym absurdzie każde zachowanie dziecka można tłumaczyć dwojako.

Film doskonale obrazuje z jakim obłędem mamy obecnie do czynienia, za każdym rogiem czai się pedofil. "Syndrom fałszywych wspomnień" w natarciu...

ocenił(a) film na 8
d_nika

Oglądałem ten film dość dawno, ale o ile pamiętam to ktoś strzelał do Lucasa w trakcie polowania w ostatniej scenie, a to w mojej ocenie wskazuje na pewien, choć niejawny ostracyzm głównego bohatera. Niewinny..., aczkolwiek niekoniecznie dla wszystkich. Co do kwestii obłędu, myślę że masz w tym trochę racji. Film świetnie ukazuje, jak bardzo powinniśmy być ostrożni w naszych osądach, oskarżeniach, bo w konsekwencji można zrujnować życie porządnego, niewinnego człowieka.

ocenił(a) film na 9
mickey92

Nikt nie strzelał, miał omamy. Wyraznie to bylo pokazane.

kalambury1008

Wyraźnie to pokazałaś jak nieuważnie oglądałaś film.
Puenta jest pokazana w bardzo subtelny sposób. Obejrzyj ostatnią sekwencję filmu - "rok później - raz jeszcze. Z uwagą ujęcie po ujęciu. Warto.

ocenił(a) film na 9
mala.lwica

Hmm... coś więcej?:)

ocenił(a) film na 8
kalambury1008

Też tak myślałem na początku ale cofnąłem, przyjrzałem się i widać tam gościa jak ucieka.

ocenił(a) film na 9
wypal

Oczywiscie, ze widac wyraznie jak ucieka wysoka, szczupla postac w szarym swetrze

ocenił(a) film na 9
mickey92

W ostatniej scenie Lucas i jego syn udali się wspólnie na pierwsze polowanie syna, z okazji uzyskania myśliwskiego tytułu. Na miejscu rozdzielili się, Lucas stał w bliskiej odległości od jeleni po czym usłyszał za sobą huk. Odruchowo pomyślał, że to on jest celem, a w rzeczywistości strzelił jego syn, który chciał zabić jelenia. Ta scena świadczy o tym, że główny bohater miał manie prześladowczą na skutek tych fałszywych oskarżeń. To zostało przedstawione metaforycznie i było wskazaniem na stan psychiczny bohatera, bo już wtedy przestał być ofiarą prześladowań.

ocenił(a) film na 8
nowhore94

Na końcu nie wydawało sie,ze ktoś do niego strzelał? Może chodziło o to żeby pokazac,że jednak on to zrobił

ocenił(a) film na 8
nowhore94

Po piwerwsze: widać, że ktoś strzelał do Lucasa, nie wiem w jakiej jakości oglądałeś film, ale jeżeli w dobrej to widać jak na drzewie na wysokości głowy Lucasa kula rozrywa korę. A po drugie jeżeli miałby to być jego syn to dlaczego uciekł po strzale?

Moim zdanie strzelał syn Theo, wystarczy zobaczyć jego spojrzenie w scenie gdy syn Lucasa dostał broń. Ale zostaje nam się domyślać

ocenił(a) film na 8
d_nika

zgadzam się co do zakończenia. nie jest możliwe dalsze normalna egzystencja lucasa w tym społeczeństwie. zakończenie jest niewiarygodne z 3 powodów.
1. większość społeczeństwa i tak "wiedziało by swoje". a może jednak to zrobił?... itp.
2. w przeciągu tej sprawy relacje lucasa z wieloma ludźmi, z którymi miał kontakt zostały bezpowrotnie napiętnowane: ze sprzedawcami w sklepie, którzy go pobili, z przedszkolanką, która od razu założyła jego winę, z tym wielkim gościem, który był jego kumplem od polowań i wyrzucił go z przedszkola, z theo i ludźmi którzy pobili jego syna. a ci ludzie (nie wszyscy, ale większość) znajdują się w domu bruuna.
3. sam główny bohater wyizolował by się z tego społeczeństwa z własnej woli. zapewne nie chciałby kontaktu z ludźmi, którzy z góry założyli jego winę, bili go i poniżali.

zyziekk

domysły

ocenił(a) film na 8
zyziekk

Bo wszyscy ludzie na tej ziemi są tacy sami. 1:1, a rzeczywistość jest czarno biała. Lol.

ocenił(a) film na 8
zyziekk

Akurat w tym dziwnym, skandynawskim społeczeństwie wszystko jest możliwe.

zyziekk

Wyraznie padaja slowa w scenie "rok pozniej" : "wracamy na stare smieci". Co sugeruje, ze Lukas wyprwoadzil sie z tej miejscowosci. Pozniej tez widac jak sie na niego koledzy patrza, nie sa to mile spojrzenia. On zostal wykluczony z tej spolecznosci.

ocenił(a) film na 9
zyziekk

zyziekk
Dokładnie się z Tobą zgodzę.
Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie go dalej mieszał z gnojem. Zapewne będą to osoby np. ze sklepu. Osoby które wiedzą lepiej i najmniej go znają,dorobią do tego swój dalszy scenariusz przy czym pewno nawet nie wiedzą jak ma na nazwisko.
Ostatnia scena świadczy o tym najlepiej z polowaniem. Śmierć Funny była tylko preludium.

ocenił(a) film na 8
d_nika

Również tak "bezbolesny"(O ironio.Zmieniłam zdanie po końcowej scenie) powrót do społeczności wydawał mi się zbyt utopijny.Dosłownie miałam wrażenie,że zaraz zobaczy swojego psa-Fanny i okaże się,że to mu się śni,albo że to ostatnia wizja przed śmiercią,gdy strzela sobie w łeb/wiesza się.

ocenił(a) film na 8
d_nika

No ale przecież zakończenie ma zupełnie inny wydźwięk. Od muzyki zaczynając przez ukradkowe spojrzenia, przyjaciół którzy witają się sztywno i pospiesznie odchodzą po ostatnia scenę - sprawa zakończyła się pozornie ale powrotu do normalności nie ma i nie będzie.

ocenił(a) film na 9
goorn

Jedyny, który zrozumiał zakończenie.

ocenił(a) film na 8
goorn

Bezbledna analiza!

ocenił(a) film na 7
d_nika

Uwazam, ze film byl dobry, ale koncowka? Wielkie zaskoczenie, te ich usciski, usmiechy. Chyba glowny bohater mial silna potrzebe pozostania w tym miasteczku,skoro nie tyle co im wybaczyl, ale chcial zyc wsrod nich.

ocenił(a) film na 8
d_nika

Jest też alternatywna zakończenie - obczajta zainteresowani :)

ocenił(a) film na 10
jocisko

To daj link bo cos mi sie zdaje, ze sciemniasz. Szukam szukam po pl po ang i ni sladu.

ocenił(a) film na 10
jocisko

Dobra nie sciemniales. Jakos to znalazlem. Lucas dostaje strzal i upada. Zapewniam Cie tylko, ze to jest fake jakis. Sam autor filmu powiedzial, ze ten film nie posiada alternatywnego zakonczenia i mozna interpretowac go sobie na dowolny sposob. Nie wiem kto zrobil tego fake ale wyglada to wiarygodnie. Profesjonalna robota

ocenił(a) film na 9
d_nika

No ale przecież film nie kończy się sielanką. Może z pozoru, ale ukradkowe spojrzenia pozostają, niepewność pozostaje, na polowaniu jeden z mieszkańców strzela mu pod nogi dając do zrozumienia, że nigdy nie będzie tak jak było i że powinien się pilnować, bo jak piszesz, cokolwiek się wydarzy, on będzie pierwszym podejrzanym.

Hydeist

mysle ze strzelal syn Theo i chcial zabic a nie ostrzec. nie trafil bo jest mlody i jeszcze nie umie dobrze strzelac. to on mial najbardziej nienawistny wzrok przy stole. dzieci latwo wszystko przyjmuja za pewnik.

ocenił(a) film na 9
Hydeist

Ludzie! Przeciez tam wyraznie bylo widac, ze ma początki schizofrenii... No heloł. Jak mozna tego nie widzieć? Wydawało mu sie ze widzi jakas postac, a po chwili nagle znika. Uzmysławia sobie ze byly to omamy i ze ta tragedia ktora go spotkala juz nigdy nie wyjdzie zjego glowy

kalambury1008

Postać nie znika a odchodzi. Ja tu widzę typowe otwarte zakończenie do własnej interpretacji, zresztą taki pomysł bardzo pasuje do całego filmu.

ocenił(a) film na 8
kalambury1008

Co Ty gadasz, przecież widać jak trafił ktoś w drzewo nad głową bohatera, a potem jak ucieka po przeładowaniu broni

ocenił(a) film na 8
d_nika

Moim zdaniem w tym filmie akurat nie do końca chodziło o pedofilię. W krajach skandynawskich społeczeństwo jest mocno wyczulone jeśli chodzi o wychwywawnie, kontakty z dziećmi. Jest inna wrazliwość społeczeństwa na kary cielesne a co dopiero maltretowanie czy wykorzystywanie seksualne. To jest właśnie ukazanie tego problemu, że wystarczy słowo dziecka i nikt się nawet nie zastanawia czy to zmyślona hitoria, od razu jest ostracyzm przez otoczenie.
Fabula z tematem molestowania pod względem filmowym wydaje się być bardziej ciekawa do ukazania tego problemu.

d_nika

Nie użył bym słów "Absolutnie niewiarygodne":
Że nie będzie cukierkowej, hollywoodziej tandety "i żyli długo i szczęśliwie" można było się spodziewać, widząc przed seansem liczne wyróżnienia filmu.
Zresztą zapowiedź mieliśmy w scenie gdy stytuacja wokół Larsa się uspokoiła a nagle w jego kuchni wylądowała cegła.
Otwarte zakończenie ze zwrotem akcji - nie zawiodłem się.

ocenił(a) film na 7
d_nika

Łatwo się go domyślić, ale świetnie pasuje do przekazu filmu

d_nika

Zakończenie sugeruje że dla niektórych gł boh. zawsze będzie pedofilem. To nie były omamy -.-. Ten ktoś stanął w słońcu by zrobić to bezkarnie.

ocenił(a) film na 9
d_nika

Zakończenie to "pamiętaj, obserwujemy cię".Człowiek człowiekowi wrogiem :(

ocenił(a) film na 8
d_nika

W zakończeniu widać jak drzazgi lecą z drzewa od strzału a postać odchodzi. To, ze Lucas nadal jest w tym społeczeństwie, zależeć może od korzeni - jak słychać jego dziadek jest pochowany na lokalnym cmentarzu. Z tym miejscem wiążą się wszystkie jego wspomnienia. Nie ma innych przyjaciół poza tym miejscem. Może dlatego tam tkwi. Choć ja bym nie potrafiła

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pcsik

@pcsik czy ty jesteś jakiś pierdo.lnięty? co chwilę wrzucasz ten kretyński komentarz, który nie ma nic wspólnego z filmem - może sam dla siebie zastanów się czy czasem nie jesteś ofiarą niedoje.bania mózgowego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones