PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30696}

Podwójne ubezpieczenie

Double Indemnity
7,9 9 448
ocen
7,9 10 1 9448
8,3 26
ocen krytyków
Podwójne ubezpieczenie
powrót do forum filmu Podwójne ubezpieczenie

Dopiero teraz pojąłem jak wielkim filmem jest "Podwójne ubezpieczenie", dotychczas niedoceniane przeze mnie.
Powstały w 1981 roku "Żar ciała" jest jednym wilkim hołdem złożonym temu filmowi. Właściwie możnaby tamten obraz nazwać remakiem bo zbieżności są ogromne, choć można i to nazywać plagiatem :P
Jedno jest pewne - oba filmy uważam za świetne, każdy na swój sposób. W "Podójnym ubezpieczeniu" fabuła jest ciekawsza, a sam wątek kryminalny znacznie bardziej rozbudowany. Z kolei w "Żarze ciała" są inne atuty, chociażby zakończenie, które tam podoba mi się bardziej (co nie znaczy, że te - niezwykle ponure - z "Double Indemnity" mi się nie podoba).
Świetny film, wart polecenia. Ma już ponad 60 lat, a obejrzałem jednym tchem, to o czymś świadczy.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
Albertino

Oba są fenomenalne. Pięknie napisane, elegancko wyreżyserowane, kapitalnie zagrane. Przewagą "Żaru ciała" nad "podwójnym ubezpieczeniem" jest jednak femme fatale. Kathleen Turner to po prostu nokaut. Jej seksapil zwala z nóg. Barbara Stanwyck (co za absurdalny pomysł!) jest fatalną femme fatale (sic!) - nie jest ani ładna, ani zgrabna. Szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones