PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31171}
7,5 15 361
ocen
7,5 10 1 15361
7,7 7
ocen krytyków
Podróż za jeden uśmiech
powrót do forum filmu Podróż za jeden uśmiech

się w chłodniach, na pakach jak sardynki - czyżbyśmy utracili w wolnej Polsce trochę wolności? Dziś trudniej zresztą zrozumieć, dlaczego Poldek widząc wynurzającego się zza namiotu Murzyna tak się boi - na Zachodzie kompletnie nie jest to chyba do zrozumienia wobec napływu imigrantów. Ja nawet znalazłem się w trudnej sytuacji kilka lat temu w Belgii, gdy Polak tam mieszkający zarzucał nam w Polsce rasizm (podobno w jakiejś diecezji nie chciano biskupa Murzyna, nie wiem, czy to prawda), a ja dowodziłem, że to pewnie tylko rezerwa wobec czarnoskórych, że płynie ona z braku obycia się z nimi jako mieszkańcami Polski, a nie z jakichś rasistowskich idei. Zresztą, dziś jest już inaczej, coraz więcej wśród nas kolorowych. A te autostopy ówczesne... wobec dzisiejszych policyjnych kontroli busów, gdzie bez miejsc siedzących są dowożeni do pracy ludzie... - niech pooglądają sobie policjanci "Podróż...".

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Jeszcze warto dopisać np.biwakowanie na dziko gdzieś na północny zachód od Gdyni na klifie(Fetting grający profesora), uciekanie tegoż profesora przed wezwaniami z pracy (dziś wobec milczącej komórki szef zwolniłby z pracy), woda do picia z pompy na stacji (dziś tylko z butelki plastikowej z substancjami rakotwórczymi, choć można by tu zaoponować tym, że dziś w kranach często jest woda wysokiej jakości).

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Wtedy profesor był profesorem,dzisiaj jest wielu "profesorów" nie będę sypał nazwiskami bo to nie jest forum polityczne.Gdy był jeszcze jednostką wybitną potrzebną socjalistycznej gospodarce to nikt by go z pracy nie wyrzucił,a władza była gotowa na przymknięcie oka na wiele grzeszków,wody z pompy możesz z powodzeniem napić się i dzisiaj,niekoniecznie przegotowanej.Spokojnie nie umrzesz w męczarniach,nawet biegunki nie dostaniesz,a po energetyku to i owszem bo to czysta chemia.A klif?Dzisiaj ludzie mają pieniądze więc stać ich na wczasy na drugim końcu Polski,ale nie mają szacunku dla wspólnego mienia a zwłaszcza przyrody.Gdyby nie ochrona środowiska,rozdeptaliby wszystko,albo wybrukowali betonową kostką brukową i przysypali,butelkami PET i reklamówkami.Czasy się zmieniły i to na dużo gorsze.

ocenił(a) film na 8
Resfilm

Ciężko się nie zgodzić.

Wydmin

Tak, masz rację. Ten film powinien być tylko dla dorosłych i to po opatrzeniu go odpowiednim komentarzem. Nieuzasadnione są też sceny, w których chłopcy trzymają się za ręce z dziewczynkami. Sączy się ta katolicka propaganda, że chłopiec za rączkę to tylko dziewczynkę może trzymać.
A tak na serio. Może i nie mamy takiego obycia z tzw. kolorowymi, jaka na zachodzie. Ale dzięki temu unikamy wielu kłopotów. Z tego, co wiem, większymi rasistami są właśnie czarni (vide; RPA).

ocenił(a) film na 9
Wydmin

To był tylko film,myślisz że jak postać w filmie ma złamaną rękę to angażują aktora ze złamaną ręką albo łamią rękę jakiemuś desperatowi gotowemu na poświecenie żeby tylko zagrać w filmie?Belgowie mieli swoje kolonie ba nawet obozy koncentracyjne na których potem wzorowali się Niemcy.A Polska?Nie było takiego kraju jak Polska,oficjalnymi językami były niemiecki i rosyjski,więc ci którzy nie byli analfabetami czyli mniejszość mogli zobaczyć murzyna na rycinie a później na monochromatycznej fotografii i dodatkowo o nim poczytać.Dodatkowo religia katolicka,na widok murzyna pańszczyźniany chłop albo by się przeżegnał i uciekał z wrzaskiem albo nabił "antychrysta" na widły.Nawet na początku lat siedemdziesiątych murzyn w Polsce był kuriozum,chociaż istniały fotografie,filmy,telewizja .Ile wy dzieciaki macie lat?Wtedy też byli pedofile,morderstwa,gwałty,Nie było handlu organami bo prawie nie było przeszczepów,a wątroba nielegalnie wycięta w Polsce przemycona do NRF nadawałaby się co najwyżej na przekąskę dla jakiegoś "smakosza".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones