PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8718}
8,1 31 362
oceny
8,1 10 1 31362
8,5 36
ocen krytyków
Pociąg
powrót do forum filmu Pociąg

Film mojego życia

ocenił(a) film na 10

Kocham ten film. Kocham w nim wszystko.
Muzykę - wwierciła mi się w mózg, jest doskonała, Artie Shaw w wykonaniu Warskiej to
arcydzieło, kiedy słyszę Moonray to widzę drogę na Hel... Czuję tyle, ze trudno to wyrazić słowami.
Czarno-biały, potęgujący wrażenia obraz, w których nie ma słabych scen... Kapelusz z głowy przed operatorem.
Grę aktorską - mistrzowską...
Dialogi... wspaniały scenariusz.
Samą historię, niesamowicie opowiedzianą - w "jednym, zamkniętym, acz mobilnym "miejscu"...
Los, który na godzin kilka łączy się z innymi losami, aby zmienić się całkowicie, rozsupłać, nie
zobaczyć się więcej...
Wyczytałam tu, ze dla Toma McCarthy'ego jest to ulubiony film, który go ukształtował; podobnie
mogę powiedzieć o sobie, żyje we mnie w przedziwny sposób. Odkąd go jako dziecko
obejrzałam z zapartym tchem - nie przestałam marzyć o podróży na Hel. A kiedy juz tam dotarłam
jako dojrzała osoba, życie nie było już takie samo :)))
Skondesowanie emocji, nieprzegadane, wiarygodne, moje...
Myślę: Film, odpowiadam: Pociąg.

ocenił(a) film na 10
Myra_Lester

Mnie też wcisnęło w fotel, gdy kilka dni temu go obejrzałem. Potem, przez resztę dnia wracałem pamięcią do tego dzieła, co mi się od dawna nie zdarzało. Trafnie wypunktowałaś wartosci "Pociągu".  Cokolwiek tam się przeanalizuje, jest na wysokim poziomie, muzyka, zdjęcia, scenografia, dialogi, gra aktorska, nawet statysci z tła nie odstają sztucznością, nawet Niemczyk intonację ma bardzo zróżnicowaną i głos nie jak u niego, nie tak przeponowy i dźwięczny, co w takich "przedziałowych", kameralnych scenach było ważne. Kawalerowicz wyprzedził tym filmem Antonioniego i może nawet Felliniego, z ich umiejętnością ukazania rzeczy niewidzialnych i trudnych do uchwycenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones