PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709335}

Plemię

Plemya
6,7 6 192
oceny
6,7 10 1 6192
7,6 16
ocen krytyków
Plemię
powrót do forum filmu Plemię

Scena u znachorki

ocenił(a) film na 10

Długo nie mogłem się po tej scenie pozbierać. Gwałt z 'Nieodwracalnych' i ośmiornica z 'Old boya' to przy tym przedszkole. Obejrzałem w całości, ale już dawno tak bardzo nie chciałem przerwać seansu.

Każda dziewczyna powinna obejrzeć tę scenę. Może będzie pamiętała, ile kosztuje chwila bezmyślności :(

michal.2907

nie było tam nic strasznego, a film bardzo słaby

michal.2907

Scena do obejrzenia dla zwolenników "zabiegu" określanego pięknym słowem - aborcja.

ocenił(a) film na 10
Rafael7979

Także.

ocenił(a) film na 8
Rafael7979

Dla zwolenników PRAWA do tego "zabiegu", nie samego "zabiegu", to po pierwsze.
Po drugie: owi zwolennicy bez problemu mogą tę scenę bez problemu na swoją stronę przekabacić, każąc jej mówić: patrzcie, bez większego prawa do "zabiegu" kobiety będą nadal szukać pomocy u takowych znachorek...

Żeby nie było, nie jestem zwolennikiem liberalizacji prawa do "zabiegu", choć z pewnością bliżej mi do nich niż do zwolenników jego zaostrzenia.

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Poniżej pisałem o sensie używania gumek. To jest i tańsze i mniej bolesne. Dla obu stron.

Nie mam w sobie współczucia dla dziewczyn, które 'wpadły'. W dzisiejszych czasach wiedza o wpadaniu albo niewpadaniu to kilka kliknięć w telefon. Jak któraś wpadła to była albo głupia albo pijana. Gwałtów of kors nie biorę pod uwagę. Piszę tylko o tych, które miały wybór.

Zabieg, a prawo do zabiegu. Akademickie rozróżnienie. Nieistotne.

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Nie powiedziałbym, że nieistotne... Podobnie mogę nie być zwolennikiem picia wódki, ale z drugiej strony być zdania, że jeśli ktoś ją chce pić, to powinien móc to robić, prawda? To nie akademickie rozróżnienie, to po prostu rozróżnienie :)

Co do tego współczucia, to nawet mogę się zgodzić... Ale mam nadzieję, że w równym stopniu piętnujesz lekkomyślnych tudzież tchórzliwych przedstawicieli naszej płci?

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Rozumiem paralelę, ale jakaś niekonsekwencja jest w tej logice. Ciężko jest być stroną w sprawie, która cię nie dotyczy. Jeśli założę, że nie lubisz pić to nie będziesz dla mnie odpowiednim adwokatem pijaków.

To nie o piętnowanie chodzi, ale o prostą, pozbawioną moralnych pierdół logikę. Kobieta ma więcej do stracenia. Facet może uciec, może finalnie wysyłać parę stów raz na miesiąc, o ile go do tego sąd zmusi. Na przykład. A dla kobiety to krew, ból i strach. Niezależnie od tego, czy dziecko utrzyma, czy usunie. To kto powinien bardziej uważać? Ten kto ma więcej do stracenia.

michal.2907

wydaje mi się, że tę scenę ciężko traktować w kategorii profilaktyki czy edukacji, poza tym, to brzmi tak, jakby tylko jedna strona odpowiadała za ciążę.

ocenił(a) film na 10
kickyourdaddy

Jak chłopak jest porządny to też odpowiada, a to nie musi być reguła. Poza tym to NIE JEGO będzie bolało. Dziewczyna ryzykuje zdecydowanie bardziej.

michal.2907

twoje słowa to nic innego jak szukanie wymówek i zrzucanie całej winy i odpowiedzialności na kobiety. typowe.

ocenił(a) film na 10
grungowiec

Bzdura, moje słowa oznaczają coś zupełnie przeciwnego. One oznaczają, że kobiety cierpią bardziej. Zaprzeczysz temu?

michal.2907

Tyle to kosztuje jedynie w niecywilizowanym kraju. Nie wszędzie kobiety są skazane na zabieg, który kojarzy się z czymś, co mogłoby się dziać w rzeźni, która nie utrzymuje standardów sanitarnych.
+ wydaje mi się, że poród i tak boli bardziej

ocenił(a) film na 10
Dekadencja

Poród, czy aborcja- wniosek jeden. Nie chcesz cierpieć = pamiętaj o gumce. P.S, Wniosek ogólny, nie sprawdzałem twojej płci :)

michal.2907

Faktycznie, bo gumki ani nie pękają, ani się nie zsuwają, ani nie mają wad fabrycznych. Kolejny facet żyjący w utopijnym świecie, w którym wszystko jest proste i czarno-białe.

ocenił(a) film na 10
No_5

Technicznie. Pękają tylko te kupione za grosze w kioskach. Innym też się pewnie zdarza, tak jednej na 10 tyś. Odpowiednie zakładanie to kwestia techniki. Nie wiem, czy moje myślenie to utopia, ale sprawdza mi się od wielu lat.

A nawet jeśli nie to dobre zabezpieczenie zwiększa- nomen omem- bezpieczeństwo o jakieś 95%. Jeśli znasz lepszy sposób to się nim pochwal.

Dekadencja

>Nazywaj się dekadencja
>Bądź zwolennikiem mordowania ludzi
>Bredź coś o niecywilizowanych krajach

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Ta scena jest co najmniej delikatna w porównaniu ze sceną aborcji z "NIMFOMANKI" (director's cut).
Ale przyznaję - scena jest mocna. Szczególnie oddziałuje dźwiękiem...

michal.2907

Serio? Obejrzyj sobie scenę aborcji u von Triera. Ta tutaj to przy tamtej igraszka.

ocenił(a) film na 10
Davus

W której części dir cuta? Nie zamierzam oglądać obu dla jednej scenki :)

michal.2907

Drugiej

ocenił(a) film na 1
Davus

ale w drugiej części wersja reżyserska, zabijanie dziecka zwane aborcją można zobaczyć w filmie dokumentalnym Zabieg

ocenił(a) film na 10
Davus

tylko że u von Tiera jest odrealnienie..ogladając jego film nie wierzyłam we wszystko tam bylo celowe przeysowanie..natomiat film Plemię jest bardzo realny..bardzo rzadko w kinie nie mogę znieść scen drastycznych..w tym filmie wiłam się na fotelu zasłaniałam oczy bo czułam wręcz na sobie ból i grozę scen..

ocenił(a) film na 10
osiemipol

O to to. Ten realizm też tak na mnie zadziałał.

ocenił(a) film na 8
michal.2907

też miałem ochotę wyjść...
sceny seksu również mogły być nakręcone inaczej

ocenił(a) film na 10
zadi

Inaczej to znaczy jak? Bo mi obie się podobały. I ta surowa w kanciapie i to 6/9. Mocne i realistyczne, a o to w kinie trudno.

michal.2907

Scena z" "Nimfomanki" bardziej okrutna i pokazana wręcz dosłownie. Jak przy "Plemię" jedynie współczułem dziewczynie, to u Triera normalnie ledwo trzymałem się na łóżku, przebierałem nogami i patrzyłem przerażony co Joe wyrabia. Masakra!

ocenił(a) film na 7
michal.2907

Scena jest okrutna, bolesna, nie do zapomnienia. Dobrześ Pan załozył temat.

ocenił(a) film na 10
laxman

Dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones