PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682604}
7,5 335
ocen
7,5 10 1 335
Planet Ocean
powrót do forum filmu Planet Ocean

Zielona propaganda

ocenił(a) film na 5

Film bardzo mi się spodobał ze względów estetycznych. Początkowo nastawiona byłam bardzo pozytywnie, ale w pewnym momencie bardzo się oburzyłam - pokazują jak na planecie tworzyły się lądy, po czym chcąc pokazać prądy morskie w animacji, używają współczesnej mapy świata. A co z tworzeniem się/kształtowaniem kontynentów? Rozumiem, że ten dokument poświęcony jest Ocenom, ale nie mogą pokazywać jak porusza się woda od początku planety na współczesnej mapie. Nie wiem, może jakoś nie zrozumiałam przesłania, ale to był pierwszy punkt, który dość mocno mnie się nie podobał - później było tylko gorzej.

Nie wdając się w szczegóły - autorzy obdarli mnie całkowicie z jakiejkolwiek nadziei. W pewnym momencie stwierdziłam, że najlepsze co mogłabym zrobić by pomóc planecie, którą tak niszczymy, to po prostu wyjść na ulicę i zabijać ludzi, ale to wciąż nie było wystarczająco. Jedynym wyjściem jest zbombardować całą Ziemię w celu uśmiercenia całej razy ludzkiej bez względu na koszty. Przez ten film wpadłam w dołek i nie mogłam się pozbierać.

Ostatecznie ratując jakoś naszą nadzieję wrzucono mi nic nie znaczące hasła, tak naprawdę nie będące żadnym rozwiązaniem problemu - nadal chciałam zabijać. xD Dobrze tylko, że mam tak inteligentnych przyjaciół, którzy jakoś przywrócili mi nadzieję w ludzkość podając zasłyszane lub wyczytane rozwiązania, jak przywrócić życie naszej planecie.

Mimo wszystko polecam. Uważam, że takie filmy powinno się puszczać w szkołach, ponieważ są one bardzo dobrym podłożem do dyskusji na temat przyszłości naszej planety. Ale zielona propaganda jest nie do pokonania w tym dokumencie.

ocenił(a) film na 8
Alix8484

Film faktycznie jest przybijający i takie były zapewne założenia. Autorzy przynajmniej nie próbują nas okłamywać, że jednostka może cokolwiek zrobić, by zapobiec nadchodzącej katastrofie. Mówi za to o nas wszystkich, o poszerzaniu wiedzy i świadomości na temat tego, co faktycznie dzieje się z oceanami. Ta wiedza, to jedyna szansa na ocalenie fauny i flory, a nie wykluczone, że również samej ludzkości. Bo gdy społeczeństwo jest świadome, to wymaga od polityków działań i możemy być pewni, że przy odpowiednio dużym poparciu zawsze znajdą się tacy, którzy zechcą w ten kapitał wyborczy zainwestować.

Zielona propaganda czy też często wykorzystywane zwroty w stylu ekoterroryści to wytwór tych, którzy najwięcej środowisku szkodzą. To przemysł sieje propagandę oczerniania i naginania faktów.

ocenił(a) film na 9
Alix8484

Nie za bardzo rozumiem Twoich przyjaciół. Jakie to zasłyszane lub wyczytane rozwiązania Ci podali? Z tego, co wiem, jest za późno na ratunek. Albo któregoś dnia się stąd wyniesiemy, albo rasa ludzka się skończy i zostaną same bakterie (które pewnie wyewoluują w takich dużych szkodników, jak ludzie). Poza tym pewnie nie będziemy musieli się stąd wynosić, bo rasa ludzka się niszczy w zastraszającym tempie. Paradoksalnie - im więcej ludzi, tym mniej rozwiązań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones