PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747433}
7,1 224 702
oceny
7,1 10 1 224702
4,9 28
ocen krytyków
Pitbull. Nowe porządki
powrót do forum filmu Pitbull. Nowe porządki

Osoby, które wahają się jeszcze przed pójściem do kina mogę uspokoić. Jest dobrze. Vega zrobił mocne, trzymające w napięciu kino z fajnymi, niejednoznacznymi bohaterami. Czasem było naprawdę gęsto, czym film kojarzył mi się trochę z "Drogówką" Smarzowskiego. Postaci grane przez Lindę (wiadomo) i Dygant zdecydowanie na plus.

Rubenos

Linda w najlepszej formie. Zgodzę się z Tobą, Dygant zdecydowanie na plus. Pokazała pazur, udowodniła że potrafi zagrać nie tylko w rodzinnym serialu. Szczerze nie spodziewałem się po niej takiej roli, ale Vega ma talent do obsadzania postaci. Rządzisz kobieto.

ocenił(a) film na 9
wilczek91

Mogę iść ze znajomymi jutro do kina, właśnie słyszałem już od koleżanki ze studiów, że Dygant pokazała tam na co ją stać, czyli zdecydowanie warto?

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

Jeśli szukasz dobrego kina akcji w polskim wydaniu, to obecnie z nowego kina nie ma konkurencji.

ocenił(a) film na 9
Rubenos

No, za godzinę to zweryfikuję osobiście, mam nadzieję że nie ma tutaj ściemy ;)

ocenił(a) film na 9
Rubenos

Potwierdzam, zdecydowanie warto, trzymał w napięciu, a jednocześnie było kilka momentów w trakcie których można było się też pośmiać.

ocenił(a) film na 9
wilczek91

Jeśli powstanie serial to mam nadzieję że jej wątek zostanie trochę rozbudowany :)

Rubenos

osobiście cieszę się z powrotu Lindy. Dygant szacun.Maja z tym swoim komarem na d.... też mnie rozwaliła. co do MAJAMI ... no nie dość, że fajne ciacho to jeszcze twardziel i opiekuńczy facet w jednym.dawno nie było w kinie tak dobrze zrobionego filmu akcji, który tak autentyczne ukazuje świat przestępczy i pracę policji.

ocenił(a) film na 9
monika_bombka

Majami faktycznie ciacho, aż miło popatrzeć - przynajmniej Panie nie będą nudzić się na seansie, jeśli nie lubią kina akcji, bo jest na czym oko zawiesić ;)

kasiaasiab

Widziałem że w sieci porównują go do "Taksówkarza" ze względu na irokez, moim zdaniem jest jednak mu trochę bliżej do postaci "Serpico" - ten sam wzorzec upartego, nieprzekupnego gliny z zasadami.

ocenił(a) film na 9
JohnValentine

wizualnie istotnie może kojarzyć się z "taksówkarzem", ale faktycznie rys psychologiczny bardziej Serpico. dobre połączenie!

kasiaasiab

No i dzięki temu wcale na ekranie nie jest brak Despera :)

ocenił(a) film na 9
zjemskarpete

w końcu ktoś mądrze mówi! :) ludzie chyba za bardzo przywiązują się do bohaterów, a trzeba być otwartym na zmiany, zwłaszcza, na te dobre

kasiaasiab

NOWE PORZĄDKI nowy bohater.dlatego dobrze, że Vega wziął do odegrania Majami, kogoś, kogo widzowie nie widzieli jeszcze na dużym ekranie

lukasz_zurek

A co sądzicie o "czarnych charakterach" w Pitbullu?

zjemskarpete

chyba CZECZOT jest największym zaskoczeniem. Linda dał radę, ale Czeczot jest największą niespodzianką. z 2 strony Strachu rozwalał system

dariusz_kwiecien

Czeczot i Dygant zagrali naprawdę dobrze role psychopatów. Linda w sumie zagrał po staremu i o to raczej w jego postaci chodziło.

JohnValentine

Linda po staremu czyli epicko :) Czeczot... zgadzam się, zaskoczenie. To samo tyczy się Dygant. A co do Stracha to chyba nie muszę nic mówić, Opałka Marcin fenomenalny :) :) :)

No to kolejne pytanie - która scena wasza ulubiona? :D

zjemskarpete

Majami "a dlaczego komar?" OLKA "no wiadomo...od brykania"

ocenił(a) film na 8
pawelP84

Hahahaha, to była świetna scena, pół kina padało ze śmiechu :)

ocenił(a) film na 10
zjemskarpete

Mnie rozwaliła scena już z samego początku filmu - ze strażą miejską :D

amyleekwiatek

jak dla mnie Strachu rozwalał system ... przykłady ... wymiana butów... czy Zbyszek to to samo imię co Zbigniew ... nie każdy facet z widłami to Zeus, czy ku.. Neptun

ocenił(a) film na 10
KLARA_1985

Aż trudno uwierzyć, że Strachu, tak jak i inni, no i jak wszystkie przedstawione wydarzenia, był wzorowany na realiach...

ocenił(a) film na 8
Rubenos

Linda jak za starych, dobrych czasów. "Babcia" dał radę.

krisgie87

brakowało mi go. niewątpliwie jeden z lepszych powrotów. w duecie z Majami zagwarantowali widowni pojedynek "prawdziwych" facetów. już dawno w polskim kinie nie było takiej uczty.

ocenił(a) film na 8
monika_bombka

nie ma co gdybać:) Majami w pojedynkę też świetnie się spisał, co zaowocowało naprawdę dobrym filmem i świetnym, charyzmatycznym głównym bohaterem:)

ocenił(a) film na 9
monika_bombka

Ciężko powiedzieć, jakby to było. Teraz dostaliśmy od Vegi naprawdę kawałek mocnego kina, więc cieszmy się tym, co jest. Jak juz zostało napisane - nie ma co gdybać:)

ocenił(a) film na 8
kasiaasiab

tak jest. nowy film, 'nowe porządki', nowy główny bohater.... :)

ocenił(a) film na 7
krisgie87

Linda świetny, mam nadzieję, że go "odkurzą" i będą angażować do kolejnych produkcji. Wielki talent.

ocenił(a) film na 3
Rubenos

chyba sobie jaja robisz:) ten niedopracowany , nielogiczny kicz z humorem dla troglodyty jest warty oglądania??? film na poziomie gimnazjalnym ( i nawet kilku tam gra) , szkoda 25 zł na te niedopracowane bzdury!

ocenił(a) film na 3
stjopan82

że juz o nieuzasadnionych scenach przemocy nie wspomnę.... nie wiem kto to jest ten Vega ,ale powinien sprzedawać szaszłyki na Szembeku a nie robić filmy! :/

stjopan82

Czy ja wiem czy znowu takie nieuzasadnione? Brudne porachunki, brudne zasady, brudny świat. Ciężki klimat, ale nie uznałbym tego za mankament

ocenił(a) film na 3
ListkOwy

ale totalnie oderwane od kontekstu, naprawde nie chce mi sie wymieniac po koleji spraw ,które sie totalnie kupy w tym filmie nie trzymały, mi sie totalnie podobał:)

ocenił(a) film na 3
stjopan82

*nie podobał ;)

ocenił(a) film na 8
stjopan82

"nieuzasadnione sceny przemocy"... Może trzeba było się wybrać na komedię romantyczną, zamiast na mocne, męskie kino? :) zupełnie nie wiem co uważasz za oderwane od kontekstu. Mnie się wszystko skleiło bardzo dobrze w jedną całość - w bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 9
stjopan82

Ale bazarek przy Szembeka to ty szanuj ;) nieuzasadnione sceny przemocy? To co, Babcia, Zupa i Strachu mieli oglądać "Klan" przy kubku melisy? :)

ocenił(a) film na 3
Novakovsky

nie chodzi o przemoc i jej nasilenie samą w sobie, chodzi o to ,ze Vega nie potrafi pokazac jej ze smakiem, po prostu dla mnie ten film to "disco polo" zadedykowane dla mas , czy to faktycznie takie trudne zobaczyc,ze wątki w tym filmie sie kupy nie trzymaja lub są niepotrzebne a czasami trywialne i głupie???

stjopan82

Większość scen z tego filmu miała miejsce w rzeczywistości. Radzę przeczytać książke "Złe psy" na faktach autentycznych, 90 % scenariusza pochodzi właśnie z tej książki. Idź lepiej się spuszczaj dalej nad nowym badziewiem Tarantino zamiast pisać bzdury.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Ty na pewno jesteś KSIĄZKOWYM kretynem na "faktach autentycznych":D , co za prosty chooj :D

stjopan82

A co ci nie pasuje głąbie niedouczony? Na stronie Lubimyczytać.pl ta książka jest właśnie w rubryce Autentyczne/Na faktach.

stjopan82

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251798/zle-psy-w-imie-zasad Przeczytaj sobie książke albo chociaż jej opis to wtedy swszystkie sytuacje w filmie zaczną trzymać się kupy i przestaną być trywialne czy głupie.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

A Tarantino jak widać jest dla Ciebie zbyt skomplikowany ty bezmózgi analfabeto :/

stjopan82

Nie jest dla mnie zbyt skomplikowany brak akcji w filmie. Jak będe chciał sobie posłuchać dialogów to sobie włącze jakiegoś audiobooka.

ocenił(a) film na 3
Novakovsky

ps. bazarek na Szembeku oczywisie szanuje i fakt przegiąłem , Vega lata w stanowczo nizszej klasie niz kultualny Szembek :)

ocenił(a) film na 9
stjopan82

:) za szacunek dla bazarku propsy. Ja też nie jestem fanem wszystkich filmów Vegi, takie "Ciacho" jest dla mnie strasznym gniotem, ale Służby Specjalne stały już na niezłym poziomie, chyba się zgodzisz? Pitbull może był momentami nieco bardziej kiczowaty niż SS. Ale co do tego że wątki były niepotrzebne też się nie zgodzę. Wyciągnąłem jeden wniosek z seansu - że "karma" wraca. Babcia był gangsterem, zabijał ludzi, a potem wiesz co się stało w jego rodzinie. Potem osoba winna tej tragedii też poniosła konsekwencje. W rodzinie "Zupy" wyglądało to podobnie. Może nieco nadinterpretuję fakty, ale można było dojść do takich wniosków ;)

ocenił(a) film na 7
Rubenos

faktycznie przypomina Drogówkę, która była hitem jak na tego typu kino (zdaje się że ok. 800 tys widzów). Może też ten fakt skłonił Vegę do grzebania w starych papierach (Służby specjalne i teraz Pitbul) . I bardzo dobrze . Pitbul mimo że poszarpany dobrze się ogląda. 7/10.

Rubenos

Jest to mocne kino gangsterskie, ale nie tylko dla facetów. Bo kto powiedział, że takie filmy nie są dla kobiet ? Osobiście znam kilka kobitek, które poszły na film żeby zobaczyć prawdziwych facetów, bo na co dzień trudno takich znaleźć. Bohaterowie Majami i Zupa z pewnością spełnią oczekiwania wielu pań,. Dla mnie miodzio, aż trudno wyjść z kina ...

Daria1983

ja wybrałem się z dziewczyną i to był chyba błąd .. teraz ciągle słyszę " a pamiętasz jak Majami to" albo "a Majami tamto" ... jak juz skończy o nim to wraca na tapetę Czeczot .. już kazała mi skombinować wszystkie odcinki serialu i 1 część, bo nie widziała.

lukasz_zurek

jakoś mnie to nie dziwi, że dziewczynie podobał się Majami hihihi trudno się dziwić w dzisiejszych czasach nie ma takich facetów. dlatego czasami warto wybrać się do kina, chociaż tyle. a tak serio to wydaje mi się, że 2 została dobrze zbalansowała. kobiety nie widziała tej ciaglej nawalanki superfacetów, którzy mogą wszystko. film jest realistyczny z dużą dawką humoru

lukasz_zurek

Twoja dziewczyna potwierdza, że Pitbull podoba się kobietom. Trochę smutne, ze trzeba iść do kina żeby zobaczyć prawdziwych facetów. Majami robi furorę wśród kobiet, bo jest boski, a każda z nas lubi "niegrzecznych chłopców" :)

ocenił(a) film na 8
Filomena00

True story, będąc w kinie z paczką znajomych koleżanki też twierdziły, że film im się bardzo podobał, pomimo brutalnych scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones