PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704580}
6,1 17 137
ocen
6,1 10 1 17137
4,2 4
oceny krytyków
Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
powrót do forum filmu Piotruś. Wyprawa do Nibylandii

super film

ocenił(a) film na 7

Witam film super, na pewno kilka scen przejdzie do kultowych np Czarnobrody śpiewajacy piosenke Nirvany. Ogólnie film ładnie wygląda w 3d szczególnie poczatek robi wrazenie

ocenił(a) film na 5
karolonka

Nie sądzę, by mogło to być coś dobrego.
Imdb 6,1 i z każdym dniem spada
rottentomatoes 23% i 52%
metacritic 34 i 5.2
Ludzie wskazują, że to co najwyżej przeciętny lub słaby film.
Zobaczy się kiedyś, ale pewnie będzie to coś gorszego niż Hook z 1991.
Mam rację ?

ocenił(a) film na 7
returner

Jest to moja subiektywna ocena i nie mogę określić czy był lepszy od Hooka bo mi się tak bardzo ten film nie podobał, natomiast uważam, że Pan jest na pewno lepszy od Kopciuszka czy Czarownicy. Niezbyt podoba mi się wątek romantyczny między Hakiem a Tygrysią Lilią... Czarnobrody natomiast jest fenomenalny;)

ocenił(a) film na 5
karolonka

"Hook" 1991 Spielberga wiadomo głównie wyróżniał się rozmachem oraz
świetnymi rolami Dustina Hoffmana (Hook) oraz Robina Williamsa (Piotruś Pan).

A jak tu wypadły te role ? Rozumiem, że słabiej niż w Hooku.
Ale czy jest tragicznie ?

ocenił(a) film na 7
returner

Tu najlepiej wypadł Czarnobrody sam Piotruś jakoś mnie nie ujął, wiadomo piękne krajobrazy ogólnie scenografia cudowne kostiumy film z wielkim rozmachem. Wszystkie filmy z Piotrusiem mam akurat na świeżo bo moja córka uwielbia więc na maxa katuje wszystkie możliwe wersje i w moim odczuciu nawet Piotruś z 2003 jest lepszy od Hook z 1991. Nie jestem osobą która zachwyca się filmem bo większości się zpodoba i ja nie lubię Spielberga żaden jego film mnie nie chwyta za serce. Sam zamysł tego, że Piotruś dorósł jakoś do mnie nie przemawia. Do Pana wrócę bo ciekawi mnie jak będzie zrobiony polski dubbling bo to przecież też ma znaczenie.

ocenił(a) film na 5
karolonka

Spielbergowi może daleko do największych reżyserów wizjonerów i artystów np:
Bergman, Fellini, Kurosawa, Tarkowski, Kubrick itp ale stworzył przecież wiele bardzo dobrych lub dobrych filmów np:
Szczęki 1975 imdb 8,1 (3 oskary)
Bliskie spotkania trzeciego stopnia 1977 imdb 7,7 (1 oskar)
Poszukiwacze zaginionej Arki 1981 imdb 8,6 (4 oskary)
E.T. 1982 imdb 7,9 (4 oskary)
Indiana Jones i Świątynia Zagłady 1984 imdb 7,6 (1 oskar)
Kolor purpury 1985 imdb imdb 7,8 (11 nom do oskara)
Imperium Słońca 1987 imdb 7,8 (6 nom do oskara)
Indiana Jones i ostatnia krucjata 1989 imdb 8,3 (1 oskar)
Park Jurajski 1993 imdb 8,1 (3 oskary)
Lista Schindlera 1993 imdb 8,9 (7 oskarów)
Szeregowiec Ryan 1998 imdb 8,6 (5 oskarów)
Raport mniejszości 2002 imdb 7,7

Mam uwierzyć, że każdy z tych filmów ciebie nie ujął ?
Przecież każdy z tych filmów jest lepszy o 2 lub 3 klasy od takiego czegoś jak Pan 2015,
który ulegnie zapomnieniu po miesiącu, a nawet teraz nie wyróżnia się niczym z szeregu.

ocenił(a) film na 7
returner

Wybacz ale jakoś nie może z wyjątkiem Szeregowca Rayana zdecydowanie wolę Burtona ale też nie każdy film

ocenił(a) film na 5
karolonka

Te filmy to sama czołówka, mieszczą się w Top 200-300 filmów ever więc się dziwiłem. Zwłaszcza jak może nie robić wrażenia zwłaszcza
"Lista Schindlera" Top 6 na całym imdb :)

ocenił(a) film na 7
returner

Nie wszystkim podoba się to samo ja nie jestem jakimś wielkim znawcą kina, filmy oceniam na podstawie moich odczuć a nie po nagrodach czy rankingach:)

karolonka

A gdzie oglądałaś film ? I czy warto pójść na wersję 3D ?

ocenił(a) film na 7
Iron_Man19

Ja byłam w kinie na 3d właśnie i polecam;) Mieszkam w Belgii a tu premiera była w tym tyg

returner

"...nie sądzę by to było coś dobrego..." Warto zobaczyć i dopiero osądzać. A przede wszystkim warto samemu zobaczyć i wyrobić sobie zdanie. Mnie ten film urzekł. Jest piękny, wprost malarski.

karolonka

Po takich ocenach i koszmarnym wyniku w US, to jednak zrezygnuje z odwiedzin w kinie.

ocenił(a) film na 7
morgoth_1973

co ciekawe, jak przeglądam opinie o filmie 'zwykłych' widzów, są one dość pozytywne. więc. mimo że krytycy film wręcz zmiażdżyli myślę, że warto film zobaczyć.

morgoth_1973

Byłem na tym filmie z całą moją liczną rodziną i dużym i małym ten film się bardzo podobał... nie czytałem recenzji ani patrzyłem na wynik...

karolonka

ten film to mega gówno. Nie wiem czym się tak podniecasz! Rola Jackmana to jakiś absurd!

Marek84

Ze jest słaby to wiadomo, ale ej... doceń chociaż kostiumy i scenografię.

ocenił(a) film na 8
karolonka

Właśnie wyszłam z kina. Bawiłam się świetnie!! Niestety nie 3D. Rodzinom z dzieciakami polecam na niedzielne popołudnie :)

szczepanka

Jak nie lubię 3D to ten film mnie w 3D oczarował. Wspaniała plastyka. rola Hugh Jackmana genialna - jak on tą postać ożywił...! totalnie mnie zaskoczył - wirtuoz !

karolonka

A mnie sie film podobał w sam raz na popłudnie, taki familijny filmik, a Hugh jackman - świetna rola, niesamowity gościu..:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones